Статті

There are no translations available.

Забруднення атмосфери міст - одна з найпоширеніших проблем в наш час. Основними джерелами забруднення повітряного середовища є промисловість і автотранспорт. У століття зростаючої технізації людина все більшу частину часу проводить в закритих приміщеннях, позбавляючи себе цілющого повітря лісів та полів, насиченого біологічно активними речовинами рослин і легкими негативними іонами, які підтримують в природних умовах нормальну життєдіяльність організму.

Люди, які живуть в лісових районах, набагато меньше схильні до захворювань верхніх дихальних шляхів у порівнянні з городянами. Величезною є цінність зелених зон і внутрішньоміських насаджень. І не тільки тому, що рослини виділяють кисень. Є у зеленого заслону важлива властивість - покращувати повітря. Листя рослин при дії на них сонячного світла певної довжини випускають електрони, іонізуючі навколишнє повітря. Іонізоване повітря благотворно впливає на самопочуття людини.

 

Вчені підрахували, що рослини Землі щорічно виділяють в атмосферу близько 490 мільйонів тонн фітонцидів. Лідерами за кількістю речовин є хвойні дерева, і серед них безумовним чемпіоном можна вважати ялівець (Juniperus). Для порівняння: гектар листяного лісу влітку щодня виділяє 2 кг летких фітонцидів, хвойного лісу - 5 кг, а ялівцю - 30 кг! Цієї кількості цілком достатньо, щоб уберегти населений пункт середньої величини від багатьох напастей.

Фітонциди є біологічно активними речовинами, які рослини виділяють для власного захисту від бактерій, грибів і комах. Деякі фітонциди тільки сповільнюють розвиток бактерій (бактеріостатичну дію) і грибів (фунгістатичну), деякі - вбивають бактерії і гриби (бактерицидну і фунгіцидну дії - відповідно).

Деякі природні фітонциди є летючими речовинами, найвідоміший представник фітонцидів - ефірні олії.

Часто людей цікавить питання - які рослини виділяють фітонциди? Так ось, нелеткі фітонциди виділяють абсолютно всі рослини, деякі виділяють і летючі фітонциди. Просто деякі з них мають значення тільки для самої рослини, а користь від інших фітонцидів людина може отримати і для себе.

Виходить, що не всі фітонциди рослин корисні для людини? Так, не всі, але більшість. Спектр дії фітонцидів надзвичайно широкий, можна сказати - кожне дерево фахівець у своїй, досить вузькій області. Фітонциди рослин є їх природним імунітетом. В деякій мірі фітонциди вищих рослин - дерев, трав, квітів - можна порівняти з антибіотиками нижчих рослин - грибів, але дія фітонцидів незаперечно могутніше. Біда тільки в тому, що природні фітонциди дуже складно «зібрати в упаковку», і навіть ефірні масла втрачають левову частку своєї користі при добуванні і подальшій обробці. Вихід один - частіше гуляти в лісах, полях, алеях або ж завести домашніх лікарів в квартирі або на присадибній ділянці.

Фітонциди: механізм дії

Рослини, які виділяють фітонциди, вбивають шкідливі мікроорганізми навколо себе. Але як вони це роблять? Так, летюча фракція фітонцидів наповнює повітря аерозолями, найдрібнішими частинками. При терті аерозолів  об повітря створюється електричний заряд, який наповнює повітря аероіонами, здатними руйнувати структури ДНК бактерій і грибів. Таким чином, завдяки «хімічній збрї» рослин концентрація шкідливих мікроорганізмів у повітрі знижується в рази.

Вперше виявили фітонциди в природі вчені Тебякіна А.Є. і Філатова О.Г., а дав їм назву і провів дослідження в 30-х роках минулого століття Токін Б.П.

Отже, яка ж дія фітонцидів?

- фітонциди хвойних дерев збільшують стійкість еритроцитів під час нестачі кисню приблизно в два рази (що дуже важливо при фізичних навантаженнях). Зокрема, фітонциди сосни вбивають збудника туберкульозу - паличку Коха, а також кишкову паличку, підвищують артеріальний тиск; фітонциди  ялиці вбивають збудника коклюшу - паличку кашлюку, а також стимулюють підвищення імунітету;

- фітонциди дуба знижують артеріальний тиск;

- фітонциди берези бородавчастої допомагають при проблемах зі сном, спазмах, хворобах бронхів, знімають роздратування, зменшують кашель і задишку, вбивають мікроби золотистого стафілокока;

- фітонциди тополі підвищують артеріальний тиск і вбивають мікроб золотистого стафілокока;

- Фітонциди хрону, цибулі, часнику, червоного перцю здатні знешкодити нижчі гриби, багато видів бактерій, найпростіших;

- Фітонциди безсмертника, цибулі, часнику стимулюють імунітет людини;

- Ефірні олії, настойки, відвари багатьох рослин - шипшини, звіробою, ялівцю, обліпихи - мають ранозагоювальну дію, знеболювальну;

- Фітонциди бузку підвищують артеріальний тиск;

- фітонциди ароматних  рослин - хвої, меліси, материнки - благотворно впливають на нервову систему людини, допомагають при психічних розладах і стресах;

- фітонциди м'яти розширюють судини, знімають головний біль.

Фітонциди ж багульника і ясенця(неопалима купина) досить отруйні і для людини - з цими рослинами слід бути обережним.

 

Багато прикладів можуть підтвердити, що фітонциди діяльні. Взяти хоча б найпростіший. У вазі стоїть великий букет черемхи або білих лілій. Аромат наповнює кімнату. Але не слід залишати ці квіти тут на ніч, інакше вранці ви прокинетеся з сильним головним болем. Жителі Кавказу добре знають, що спати під деревом волоського горіха не варто: сон буде поганий, а на наступного дня заболить голова. Фітонциди листя горіха відлякують мух, комарів і інших комах.

Наші кімнатні рослини, такі, герань і бегонія, знижують вміст  мікроорганізмів в навколишньому повітрі на 43 відсотки, циперус - на 59, хризантема - на 66.

Майже у всіх дерев фітонцидні властивості починають збільшуватися навесні, досягають свого піку влітку, до осені знижуються. Тільки вічнозелені, хвойні рослини наповнюють повітря фітонцидами цілий рік. Тому хвойний ліс і фітонциди можна вважати нероздільними поняттями.

Вдень кількість фітонцидів в повітрі - максимальна. У спекотну, суху погоду фітонцидів в повітрі приблизно в два рази більше, ніж в холодну і вологу. Рано вранці і пізно ввечері рослини виділяють фітонциди, проте в кілька разів менше. Те ж саме стосується рослин, що живуть в тіні. Тому в світлих лісах - хвойних, березових - повітря практично стерильне. Концентрація хвороботворних мікроорганізмів в ньому порівняно з міським повітрям менше в 150-200 разів.

Кущі, квіти, і дерева  - це наші помічники в боротьбі з багатьма хворобами, вони очищають повітря від пилу і позитивно впливають на стан нашого організму. Тому при облаштуванні ділянки постарайтеся максимально наситити його зеленню - адже це не тільки красиво, але і корисно!

 
There are no translations available.

k1

Дзвоники - це багаторічні трав'янисті рослини із сімейства дзвоникових. У природі і в культурі зустрічаються кілька видів дзвіночків. Вони відрізняються витонченістю квіток, різноманіттям їх розмірів і форм, яскравістю забарвлення. Дзвоники декоративні, зимостійкі, стійкі до шкідників  хвороб.

Різні види
сильно відрізняються один від одного за розмірами і умовами вирощування. У квітниках садівників частіше зустрічається дзвіночок персиколистий, квітучий з кінця червня до середини серпня білими і синіми квітками, і дзвіночок карпатський.

Карпатські дзвоники виростають у  висоту до 35-45 см, їх стебла тонкі, гіллясті. Листя на рослинах подовжене, яйцевидне або серцеподібне. Квітки поодинокі, воронковидні, спрямовані вгору, найрізноманітніших відтінків білого та синього. Цвіте рослина в червні - серпні і пізніше.


k4.jpgДзвоник карпатський віддає перевагу відкритим сонячним ділянкам. До ґрунту він не вимогливий, але k13.jpgкраще росте на добре оброблених і досить удобрених ґрунтах, де рослини утворюють багато листя і можуть цвісти два рази за сезон. Вони вимогливі до кислотності ґрунту, добре ростуть і розвиваються на нейтральних і слаболужних ґрунтах і погано - на кислих ґрунтах.

Бажано, щоб ділянка для їх вирощування була добре дренованою, тому що рослини не переносять застою води, їх коріння загниває і вимерзає. Не переносять вони і затоплення весняними або дощовими водами.

Ґрунт для їх вирощування готують заздалегідь, обробляючи як мінімум на глибину  лопати і ретельно видаляючи всі бур'яни. У бідний гумусом ґрунт слід при перекопуванні додати дернову землю, перегній, компост на основі торфу. Вносити свіжий гній і торф не можна, тому що це може викликати спалах грибних захворювань.

k14.jpgОсобливого догляду при вирощуванні карпатський дзвіночок не вимагає. У першій половині літа до k5.jpgпочатку цвітіння необхідно проводити регулярні прополки бур'янів і розпушування ґрунту. Терміни цвітіння рослин можна значно продовжити, якщо регулярно видаляти всі зів'ялі квіти і засохші квітконоси.

Квітконосні пагони, залишені для збору насіння, зрізують при побурінні коробочок, але до розтріскування, інакше все насіння висиплеться в землю. А в кінці вересня або на початку жовтня всі стебла зрізують під корінь.

Дзвіночки застосовують у квітковому оформленні зазвичай чистими групами, часто в поєднанні з півоніями, ірисами, фіалками. Персиколистий і карпатський дзвіночки довго, до 8-10 днів, стоять в зрізці. Але перш ніж поставити їх у воду, з нижньої частини стебла треба видалити все листя, а кінець  стебла розщепити. Карпатський дзвіночок також дуже хороший для оформлення кам'янистих схилів і альпійський гірок.

Повернутись до початку розділу>

 
There are no translations available.

Всім відомо, що, сховавшись під сніговою ковдрою, рослини набирають сили для літнього життя. «А як же високий сніговий покрив?». Невже все рослини відчувають комфорт під тягарем снігу? В яких випадках сніг захищає рослини, а в яких пригнічує? Може варто регулювати сніговий покрив? Коли багато снігу, початківці садівники губляться в здогадах, прибирати сніг, або залишити, адже важкий сніжний покрив може пошкодити чутливі рослини, але, в той же час, він захищає їх від зимової холоднечі.

images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 5.jpg images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 3.jpg images/stories/stati/sadzuma/sadzuma.jpg

Для початку - більшості рослин «біле пишність» не завдає жодної шкоди. А навіть навпаки, сприятливо впливає на їх життєдіяльність. Сніг - поганий провідник тепла, і, затримуючи тепло в грунті, він захищає і оберігає дерева і чагарники від вимерзання.
Доведено, що температура грунту під снігом на 15 ° С вище, ніж температура оголеною грунту. Пухкий сніговий покрив завтовшки 6-10 см захищає ґрунт, а також коріння рослин від промерзання. Навіть легке випадання снігу, який протягом дня тане, має захисну дію, тому що вночі під впливом низьких температур підталий сніг знову замерзає, покриваючи листя, голки і гілки тонким захисним шаром.

Без снігу холодніше!
Найгірше рослинам в морози без снігу з крижаним вітром. У таку погоду ґрунт дуже швидко промерзає, що призводить в окремих випадках до загибелі рослин. Сніговий покрив ізолює та захищає ґрунт від сильних холодів.
Якщо снігу в саду немає, дерева і кущі потрібно обов'язково утеплити, укрити мульчею ґрунт, накрити ялиновим гіллям цибулинні рослини. Особливо ретельно слід підготувати до снігів троянди. Кущі троянд досить підгорнути мульчею або пухкою землею, а чутливі місця щеплення прикрити гілками. Перш, ніж вкрити пагони нетканим полотном, необхідно видалити все старе  листя.

images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 1.jpg images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 8.jpg images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 6.jpg

Красиво виглядають темно-зелені гілки ялин і вічнозелених чагарників, покриті білими шапками свіжого снігу, тяжкість якого може завдати шкоди їхньому здоров'ю. Під тиском снігу стовбури викривляються і пригинаються до землі, гілки обламуються. Щоб цього не сталося рекомендуємо видаляти свіжий сніг з рослин.

Після снігопаду самшит, тую, лавровишню, плодові дерева і чагарники слід звільнити від ваги снігу. Сніг струшувати потрібно акуратно, щоб не наламати ще більше гілок. Не потрібно трясти дерево цілком і тим більше трясти його за гілки, які в мороз дуже крихкі і ламкі. Можна взяти палицю і злегка вдаряти нею по гілках, тоді сніг легко спадає. З нижніх гілок сніг можна струсити і рукою.
Троянди і гортензії відносяться до чутливих рослин, яким товста снігова ковдра може завдати чимало труднощів. Періодично видаляйте сніг з поверхні нетканого полотна, яким накриті Ваші чагарники. Саме на щільних нетканих полотнах сніг залишається лежати, навантажуючи укриті рослини своєю вагою. У таких випадках найгірше рослинам з високими та тонкими стовбурами. Під вагою укривного матеріалу, який прогинається від важкого шару снігу, тонкі стовбури рослини можуть зламатися.

Злакові трави, як наприклад, бамбук або міскантус китайський, які надломлюються під вагою снігу, в цей період ні в якому разі не можна обрізати. Через місця зрізів по порожнистим стеблах мороз і волога проникають всередину рослини і наносять йому незворотної шкоди. Якщо Ви бачите, що молоді гілки під сніговим покривом нахиляються сильно до землі, акуратно струсіть з них сніг.

images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 7.jpg images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 4.jpg images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 9.jpg

У зимовий час не рекомендується ходити по газону, поки  немає достатньо великого сніжного покриву (20-25 см). Якщо в холодну пору року газон буде відчувати навантаження, навесні неминуча поява множинних залисин. Навесні, з початком періоду вегетації, такий газон виглядає дуже не презентабельно і плачевно. Місця, які відчували навантаження, стають бурими, а природне відновлення газону буде довгим. Крім того, пошкоджені рослинні тканини стають джерелом різних захворювань, що ще більше погіршить загальну ситуацію.

Зверніть увагу, що під час відлиг на поверхні снігового покриву утворюється крижана кірка, яку необхідно обов'язково руйнувати. Лід, на відміну від снігу, не пропускає повітря, що пригнічує газонні трави через нестачу кисню. З цієї ж причини неприпустимо влаштовувати на газоні каток і навалювати великі купи снігу з доріжок.

Повернутись до інших статей...

 
There are no translations available.

0_5750a_935313ac_LЗ давніх часів наш народ бачив у калині символ дівочої краси та ніжності, а за білі віночки квіток називав її весільним деревом. Кущі калини можна часто зустріти в садах. А один з її видів, відомий садівникам за назвою «бульдонеж» відноситься до числа кращих декоративних чагарникових рослин.

У перекладі з французької «бульдонеж» означає «сніжна куля». І таку назву дано рослині не випадково. Цвіте ця калина великими квітками, зібраними в кулясті суцвіття, і весь кущ покривається величезними, діаметром до 15-20 см білосніжними кулями.


Агротехніка вирощування

Калина бульденеж гармонує у спільних посадках з липою, горобиною. Оскільки цвітіння у неї тривале (25-35 днів), то вона відмінно виглядає як в групових, так і в одиночних посадках. Особливо ефектна калина бульдонеж в штамбової формі біля води.

boule_de_neige

Калина бульденеж дивно  гармонує у спільних посадках з липою, горобиною. Оскільки цвітіння у неї тривале (25-35 днів), то вона відмінно виглядає як в групових, так і в одиночних посадках. Особливо ефектна калина бульдонеж в штамбової формі біля води.

Калина любить вологі місця. Адже недарма в народних казках згадуються «мости калинові», тобто дорога по багнистому болоті, встелена гілками чагарнику. А калина майже завжди була під рукою. В умовах садової культури калина пристосувалася до більш сухих ґрунтів.

Калина  тіньовитривала, особливо в молодому віці, але надає перевагу напіввідкритим місцям. Пряме сонячне освітлення протягом усього дня не зовсім бажане. Рослина досить зимостійка, але в суворі зими може сильно підмерзати, хоча потім досить швидко відновлюється.

Садити калину бульдонеж найкраще на родючих вологих ґрунтах. Посадку калини можна робити і навесні і восени. При однорядній посадці саджанці можна розміщувати на відстані 3 метри один від іншого.

Дворічні саджанці до моменту посадки на постійне місце розвивають потужну кореневу систему. Щоб зберегти її і виростити здорові рослини, посадочні ями необхідно робити діаметром 60 см і глибиною не менше 50 см, заправляючи їх верхнім родючим шаром ґрунту. На важких ґрунтах необхідно робити дренаж з піску та щебню.

0_26be_326ae1c0_-1-L

У кожну яму треба додати 3-4 відра компосту, 1 склянку нітрофоски і 2 склянки золи. Рослини висаджують на 3-4 см глибше кореневої шийки. Відразу після посадки лунки рясно поливають, а коли вода вбереться, мульчують торф'яної крихтою або перегноєм.

Калина дуже чуйна до хорошого догляду, особливо на внесення органічних добрив. Необхідно щорічно вносити під кущ по 1,5-2 відра перепрілого компосту, який одночасно буде і мульчею. При весняному перекопуванні пристовбурних кіл компост закладають в ґрунт.

Обрізка калини не обтяжлива. Відразу після посадки всі гілки вкорочують на одну третину. Потім щорічно залишають  один молодий  пагон, щоб до 6-річного віку мати 5-6 основних гілок, а до 10-річного віку до 8-9 гілок.

Із шкідників деяку небезпеку для калини представляє тільки попелиці. Для боротьби  можна застосовувати звичайний відвар тютюну, в який додають 40 г зеленого мила на 1 відро відвару або сучасні засоби для боротьби з сисними шкідниками.

Повернутись до початку розділу>

 
There are no translations available.

images/stories/stati/kosarka/kakie-byvayut-gazoСтрого кажучи, газонокосаркою є технічний пристрій, оснащений колесами, призначений для рівномірного зрізання трави. Зрізання відбувається за допомогою спеціальних механізмів, оснащених елементами з ріжучою кромкою. Для того, щоб знати, яку вибрати газонокосарку, необхідно мати певні уявлення про те, чим саме види газонокосарок відрізняються один від одного та за якими критеріями слід здійснювати вибір.

Відмінності між газонокосарками та їх види

Одією з найбільш істотних відмінностей між газонокосарками є тип застосованого в їх конструкції двигун (принцип його дії):

images/stories/stati/kosarka/bensinova kosarka.jpgБензинові газонокосарки. До цього типу відносяться пристрої, що приводяться в дію за допомогою бензинового мотора. Косарки даного типу мають ряд переваг, серед яких можна згадати велику потужність, варіативність застосування, можливість використання великої кількості додаткових функцій і пристосувань. Проте можна знайти і певні недоліки. В їх числі утворення вихлопних газів і загальна гучність роботи двигуна. Потужність даних агрегатів зазвичай коливається в районі 1.5 - 2.5 л. с. Все це необхідно враховувати, перед тим, як вибрати бензинову газонокосарку.


images/stories/stati/kosarka/elektrokosarkaЭлектрокосарки. Пристрої, що приводяться в дію за допомогою електромотора. Даний тип газонокосарок володіє меншою потужністю, порівняно з бензиновими аналогами, але і меншу гучність роботи і відсутністю виділення шкідливих газів в процесі роботи. Потужність электрокосилок зазвичай становить приблизно 1 - 2 кВт. Говорячи про такі косарки потрібно звернути увагу, що електричний двигун вимагає живлення. Воно може бути здійснено за допомогою акумуляторних батарей та через дроти. Якщо застосовується акумулятор, то такий інструмент буде володіти великою мобільністю, але при цьому і обмеженим часом роботи, обумовленим ємністю батареї. Провідні ж варіанти, навпаки, мають практично необмежений час роботи, але при цьому залежні від довжини проводу. До того ж при роботі з даним типом косарок існує ряд обмежень, пов'язаних з тим, що їх застосування не рекомендовано в умовах підвищеної вологості, наприклад дощу або роси. Але косити вологий газон або під час дощу не бажано, а іноді просто неможливо любою газонокосаркою!


images/stories/stati/kosarka/41e46be4652644d5aМеханічні косарки. Не дуже поширений варіант, дія якого здійснюється за допомогою сили людини, штовхає пристрій попереду себе. У числі плюсів використання такої косарки можна відзначити відсутність необхідності в якому-небудь живленні і порівняно малу гучність роботи. Але робота з таким інструментом вимагає досить пристойних фізичних зусиль, а також результат застосування буде дещо гірше, ніж у косарок з двигуном.

Рейдер. Якщо Ви власник великої площі газону, то Вам потрібен рейдер. Рейдер - images/stories/stati/kosarka/e8fd1ba2b56c212c988c4b15be8e91b7.jpgце професійна техніка для косіння трави, яка представляє собою самохідний механізм з рульовим керуванням, до якого приєднаний механізм, що скошує. Бувають 2-х типів: з фронтально розташованим механізмом і з механізмом розташованим внизу машини.

images/stories/stati/kosarka/1243a850c3259ea71652fb8221faa2d0.jpgГазонокосарки на повітряній подушці - найкращий вибір для ділянок з великою кількістю схилів. Це найбільш маневрені серед всіх видів косарок. Даний тип дуже простий в роботі і має відносно малу вагу (до 15кг). Але відрегулювати висоту покосу на таких косарках неможливо, а скошена трава розлітається на всі боки, що не дуже зручно в роботі і не завжди корисно для газону.

Газонокосарки-роботи - найбільш інноваційні на сьогоднішній день. Коштують images/stories/stati/kosarka/kosarkarobot.jpgвони не дешево (від 1000долларов), але мають ряд переваг: повністю автоматизовані, самі вирішать - чи потрібно косити; коли акумулятор сяде- поїдуть підзарядяться; дуже тихі в роботі; можуть косити мокру траву і мають регулятор висоти покосу.

Також, якщо говорити про відмінності між газонокосарками, потрібно згадати, що до їх числа можна віднести наявність або відсутність в моделі додаткових функцій і пристосувань.

Функція мульчування. Під мульчуванням слід розуміти подрібнення і розповсюдження скошеної трави. По спеціальним направляючим трава направляється до насадки, проходячи через яку трава настільки подрібнюється, що провалюється між стеблами газону. Таким чином утворюється шар, який не тільки сприяє утриманню вологи, але і по закінченні декількох днів утворює підживлення для газону. На додаток до цього, відпадає необхідність прибирання скошеної трави, а значить і скорочується загальний час проведення робіт.

Травозбірник. Наявність цього елемента дозволяє збирати скошену траву, не дозволяючи їй розлітатися по ділянці, що економить час, який знадобився б для її прибирання. Травосбірники в свою чергу можуть бути декількох типів: у вигляді м'якого мішка, та у вигляді жорсткого пластикового короба.

Говорячи про відмінності між газонокосарками, не можна обійти увагою і варіант виготовлення робочої частини, тобто ножів. Вони можуть бути виконані у вигляді обертового барабана, частиною якого є поздовжні ножі (шпиндельні), а також у вигляді декількох подвійних ножів, які обертаються навколо осі, за принципом лопатей (роторні).

Перед тим, як вирішити, яку вибрати газонокосарку, потрібно враховувати деякі фактори.

 • Якість оброблюваного ландшафту. Тут мається на увазі, що застосування колісних моделей можливе лише при рівній поверхні. Допускаються лише незначні нерівності, щоб жорстко закріплені ножі не натикались на ґрунт, тому якщо ділянка не відрізняється рівністю, то доцільніше буде використовувати портативні варіанти косарок.
 • Якість трави. Якщо передбачається обробляти окультурений газон, то можна не переплачувати за додаткову потужність. А от якщо потрібно навести порядок на давно не оброблюваної території, то брак потужності може принести масу незручностей. А також цей фактор повинен бути прийнятий до уваги при застосуванні моделей з травосборниками. Іноді вони наповнюються так швидко, що доцільніше буде його зняти взагалі, а скошену траву прибрати після граблями.
 • Площа поверхні. Коли потрібно обробляти великі площі, на кшталт футбольних полів або великих галявин, можна задуматися про те, щоб придбати самохідну косарку(рейдер). У даному випадку оператор управляє пристроєм, сидячи безпосередньо на ньому, що, безсумнівно, полегшує працю. До того ж, можливість встановлення додаткових пристосувань на зразок великих травосбірників, мінікультиваторов та інших, перетворюють таку косарку в універсальний технічний пристрій.
 • Частота застосування. Як правило, професійні моделі будь-яких інструментів здатні витримувати більш інтенсивні і часті навантаження, ніж звичайні, при цьому коштувати вони можуть на порядок дорожче. Якщо підстригання газону не є джерелом доходу, то переплачувати за додаткові години немає сенсу.

На що звернути увагу?

Травосбірник повинен бути великим і мати зручні ручки. Також він повинен легко спустошувати і митися.

Колеса - чим більше діаметр, тим легше косарка рухається по газону. Бажано щоб колеса були широкими (не ушкоджують газон) на кулькових підшипниках - це забезпечить тривалий термін служби.

Ніж обов'язково повинен бути гострим! Якщо ніж тупий, то трава буде відриватися, а це позначиться на її зовнішньому вигляді і схильності до захворювань!

Можливість і спосіб установки висоти покосу. За допомогою ручки на рукоятці - найзручніший. Регулювання болтового кркпежа коліс - зручно, але займає час. Рукоятка на кожному колесі вимагає високої точності в регулюванні.

Стартер: ручний, механічний, електричний - різниця в ціні. Електричний дорожче.

Якщо ножі газонокосарки затупяться, що не точите їх самостійно! У разі їх неправильної заточування може бути порушений їх баланс. На великих оборотах це проявиться у вигляді вібрації, яка буде руйнувати колінвал і кріплення газонокосарки

Підводячи підсумки вищесказаного, можна сказати, що справа вибору газонокосарки є дуже відповідальною. Адже правильно вибраний інструмент дозволить заощадити не тільки час, витрачений на роботу, але і нерви, а це вже багато чого варте.

 
There are no translations available.

210

Туя західна (Thuja occidentalis) належить до сімейства кипарисових, до якого крім неї відносяться такі декоративні хвойні, як ялівець, кипарис, кипарисовик, туйовик, мікробіота. У туї і у деяких інших дерев цього сімейства хвоя НЕ голчаста, як у сосен та ялин, а луската, складена з пласких лусочок. Втім, у молодих сіянців туї все ж є невеликі, довжиною не більше 10 мм голки, звані ювенільними (юнацькими), тому що з віком вони зникають. У себе на батьківщині, в Канаді, туя росте досить великим деревом, досягаючи висоти 25 м і майже метрового діаметру стовбура. У природних умовах вона на рідкість витривала і в змозі переносити навіть п'ятдесятиградусні морози.

Ці якості туя зберегла і на європейському материку, куди вона переправилася ще в першій половині 16 століття. Далі в біографії туї слідував досить темний період тривалістю без малого в три століття, після чого вона представлена не в якості матеріалу для телеграфних стовпів, а кількома декоративними сортами і формами, зовсім. В результаті селекції до середини 20 століття число декоративних форм і сортів туї перевищила сотню. Абсолютна більшість з них нормально росте практично по всій території України.

Декоративні форми туї західної розрізняються не тільки розмірами, силуетом і щільністю крони, але ще типом і забарвленням хвої, характером хвої, особливостями розгалуження та іншими менш помітними ознаками. Серед безлічі декоративних форм туї є кулясті, пірамідальні, колонновидні, подувшковидні, зонтичні  та ін. Д. За характером розгалуження розрізняють ниткоподібні, плакучі, перисті форми, часто вже не стільки красиві, скільки екзотичні, що, втім, надзвичайно цінується в садовому дизайні.

tzВельми широко у декоративних форм варіює і колір хвої. Це і найбільш поширене темно-зелене забарвлення, золотисте, жовтувато-буре з відтінками рожевого, зелене з білими або жовтими кінчиками та інші з багатьма перехідними варіантами.

Ауреа - збірна назва, під якою ховаються кілька сортів із золотисто-жовтим забарвленням. Типовою є форма, зростаюча одноствольним деревцем висотою до 2,5 м, з пірамідальною кроною. Хвоя луската, яскраво-жовта, в тіні зелена. Найбільш інтенсивно забарвлена ​​з середини літа до початку холодів. Добре стрижеться і формується, придатна для формованих огорож. Ефектна в одиночній посадці і в складі хвойних груп. Чарівна в поєднаннях з контрастними з нею за формою крони і кольором  хвойними. Зимостійка, стійка до погодних негараздів.

Белокінчикова (Альбоспіката) - досягає висоти 2,5 м, крона широко конічна, з косими, висхідними пагонами. Хвоя луската, середнього розміру, на кінцях біло-строката. Особливо інтенсивно білий колір проявляється в першій половині літа, до осені трохи знебарвлюється. В окремі роки при погодних обставинах (висока вологість плюс інтенсивна сонячна активність) деревця виглядають просто чарівно, немов підсвічені зсередини. Повністю зимостійка. Красива в одиночній посадці, у складі хвойних груп і композицій. Добре стрижеться і формується, придатна для створення високодекоративних огорож.

Вагнері. Висотою до 3м, крона веретеновидна, із закругленою вершиною, всі пагони спрямовані вгору. Хвоя луската, досить дрібна, сірувато-зелена. У молодості росте повільно, з 6-7-річного віку зростання прискорюється. Привабливість сорту: густа вертикальна крона, стійке забарвлення хвої в усі сезони, морозостійкість. Хороша для алей, неформальних або стрижених живоплотів, хвойних груп, одиночної посадки.

thumb_thuja_little_giant_2

Глобоза - не втрачає своєї популярності кулястий сорт, висотою 1-1,2 м, в тіні може витягнутися трохи вище, при менш щільній кроні. Має густу, майже ідеально кулясту крону, що виникає мимовільно без формування. Хвоя луската, середнього розміру, влітку зелена, взимку злегка буріє. Щільний шар формується до 5-7 років, після чого продовжує наростати вшир і густішати до 18-20-річного віку. Зимостійка. Добре виглядає як поодиноко, так і в складі хвойних груп. Нерідко під ім'ям Глобоза фігурують інші, не менш декоративні кулясті туї, що відрізняються характером хвої та розгалуження, розміром хвойних лусочок. Глобоза Нана - одна з найбільш декоративних кулястих туй, що не перевищує півметра. Переваги: ​​морозостійкість і невибагливість до умов зростання; незвичайна щільність крони в поєднанні зі стабільно зеленим забарвленням лускатої хвої. Відмінно вписується в найрізноманітніші композиції: традиційний міксбордер, хвойно-чагарникові групи, хвойний моносад. Приваблива в рядкової посадці у вигляді бордюрів різної щільності аж до стриженого прямокутного профілю. Органічна в кам'янистих садах різних стилів: альпійська гірка, гірський схил, плаский або ландшафтний рокарій, японський сад та ін. Дуже бажана на всякого роду парадних місцях.


Даніка - один з найбільш популярних і «експлуатованих» сортів. Цінується за щільну кулясту крону, утворену багатьма висхідними пагонами, що тісняться один одного, пласкими гілочками. Висота 0,6 м, при ширині до 0,8 м. Зимостійка і невибаглива до ґрунтів. Добре вписується в найрізноманітніші композиції за участю декоративних чагарників, хвойних і багаторічників.

Повернутись до початку>

 
There are no translations available.

images/stories/stati/tv2.jpgДля створення красивого і здорового газону необхідні час та зусилля: регулярне скошування газону, боротьба з бур'янами, правильний полив, якісна аерація грунту. Є безліч чинників, що піддають здорову життєздатність Вашого газону небезпецi - ірраціональне використання пестицидів, несприятливі погодні умови, і навіть тварини, серед яких можуть бути Ваші улюбленці.

Пошкодження газонної трави не тільки погiршують її, але і сприяють гниттю і вимиранню цілоi ділянки.
Тварини можуть завдати непоправної шкоди газону, вигрібаючи ями, активно граючи на траві. Урина, фекалії собак і котів обпалюють трав'яне покриття, в результаті газон жовтіє і висихає.
Ваш смарагдовий килим і так вимагає чималих капіталовкладень і зусиль, тому необхідно мати на увазі, що його відновлення зажадає більше часу і зусиль.

images/stories/stati/tv4.jpgЖовтувато-коричневі плями від сечі, що перешкоджають росту трави через підвищену кислотнiсть - найпоширеніша проблема всіх господарів котів і собак. Не дозволяти робити справи де заманеться - найдієвіший спосіб.
Не виводьте собаку з дому відразу на газон - спочатку вигуляйте  на інших ділянках саду або за його межами. В крайньому випадку, якщо неприємність уже сталася, слід рясно обмивати траву чистою водою.

Для багатьох улюблений спосіб активного відпочинку - це гра з собакою на газоні, але не варто забувати, що тривалі ігри можуть поступово газон пошкоджувати і служити причиною загибелі газону значних розмірів. Активний відпочинок спричинює переущільнення грунту, при цьому потреба аерації дуже зростає.

images/stories/stati/tv1.jpgНе випускайте тварин на молодий газон (до 6 місяців після посіву і 2 місяці після укладання рулонного газону). Не грайте на сиром газоні - можуть залишатися глибокі борозни з вирваною травою при розбігу і гальмуванні собаки. Забути про активний відпочинок навряд чи вдастся. Зміна зони гри - ось раціональне рішення: трава буде швидше відновлюватися.

Що робити, якщо Ваш вихованець любить поласувати газонної травою? Цього Ви теж не можете заборонити, оскільки собаці вона необхідна, тому краще висіяти за будинком (або в іншому місці) траву спеціально для собаки.

Ось деяки «народнi» способи боротьби за красивий газон. Можете спробувати спочатку на маленькiй дiлянцi:

 1. Посипте кайенським перцем на газоні. Можливо є кілька собак, на яких це не подіє, але сильний аромат кайенского перцю, як правило, віджене більшість собак. Можна посипати ним по периметру  газону, щоб він був в якості бар'єру, або рясно посипати ним по всьому Вашому газону для більш ретельного захисту. У будь-якому випадку,  щотижня повторно застосовувати перець, поки  небажані гості не засвоять урок. Деякі собаки також мають аналогічну реакцію на чорний перець, але червоний (кайенский) перець - більш потужний і більш ймовірно вплине на більшу кількість собак. Кайенскийперець також працює в якості органічного пестициду, відганяючи численних комах.
 2. Розбризкайте оцет по периметру. Обприскування оцтом по периметру газону створює свого роду невидимий паркан, який відганяє і собак і кішок. Бродячий пес один раз понюхає  газон і відвернеться, але Ви повинні щотижня повторно застосовувати оцет, поки вони не перестануть приходити взагалі. Ви повинні також повторно проводити обробку після дощу.
  Оцет також може працювати в якості природного гербіциду, вбиваючи різні бур'яни. З цієї причини не потрібно розпорошувати його по всьому вашому газону, так як він може пошкодити рослинність.
 3. Об'єднання декількох утримуючих засобів в спеціальний "тонік". Коли один природне засіб не спрацьовує, комбінація декількох може виявитися більш доцільною. Змішайте 1/2 чайної ложки кайенского перцю з двома склянками оцту. Розбризкайте розчин по периметру газону, щоб створити додатковий потужний паркан. Застосуйте пахучу атаку. Додайте 2 дрібно нарізаних зубчика часнику, 2 дрібно нарізаних цибулі, 1 перець халапеньо, 1 столову ложку кайенского перцю, 1 столову ложку соусу тобаско, 1 столову ложку порошку чилі і 1 столову ложку рідкого засобу для миття посуду в 1 повний літр теплої води. Струсіть, щоб все перемішати, і дайте розчину настоятися протягом 24 годин. Процідіть рідину через марлю і обприскати нею ваш газон по периметру, а також будь-які інші місця, які ви хочете захистити від собак.
 4. Відлякаємо собак нафталіновими кульками. Роздавите нафталінові кульки на дрібні шматочки і розкидайте їх по всьому  газону. Більш дрібні шматочки простіше розкидаються і покривають велику поверхню землі, але великі шматочки також спрацюють. Якщо у Вас обмежений запас нафталінових кульок, ви можете спробувати розкидати нафталінові кульки по краю Вашого двору, але результати, швидше за все, будуть краще, якщо Ви розкидати їх по всьому газону.
 5. Поставте паркан. Ніщо не стримує тварин краще, ніж фізичний бар'єр. Собаки, які шукають легке місце, щоб справити нужду, швидше за все, пропустять газони з парканами на користь газонів без парканів. Переконайтеся, що ви закриваєте хвіртку Вашого забору, і періодично оглядайте периметр на наявність ям, виритих впертими собаками.


Варто вiдзначити, що деяких балуваних тварин запах перцю або оцту тiльки зтить, що призводить до ям на газонi.

Пайматайте, що тiльки вихований пес – 100% гарантiя вiд пошкоджень.

images/stories/stati/tv3.jpgПовернутись до початку роздiлу

 
There are no translations available.

Чарівність осіннього саду

images/stories/novistatti/osinsad 10.jpg images/stories/novistatti/osinsad 3.jpg images/stories/novistatti/osinsad 9.jpg

Осінь зачаровує своєю палітрою фарб і дарує нам чудове поєднання відтінків - від теплого жовтого до прохолодних синіх та фіолетових тонів. Осінні квіти в саду створюють чудові композиції і останній яскравий сезонний акцент, який буде радувати своїми барвами до самих морозів.
Неповторного вигляду саду додасть вже звичний гарбуз та інші яскраві овочі та фрукти, які надихають прикрасити ділянку в незвичайному судовому стилі, що створює казкову атмосферу затишку.
Поєднання контрастного жовтого, зеленого, червоного листя, квітучих рослин та яскравих ягід надає святкового вигляду будь-якому садовому дизайну. Фаворити осені - хризантеми та айстри, які є символами сезону. Вони чудово поєднуються з чорнобривцями, декоративними злаками,  соняшником, жоржинами. Давайте розглянемо осінні акценти детальніше.

images/stories/novistatti/osinsad 1.jpg images/stories/novistatti/osinsad 7.jpg images/stories/novistatti/osinsad 8.jpg

Осінні фаворити

Хризантеми на осінніх клумбах настільки гарні, що беззмінно займають саму верхівку квіткових хіт-парадів. Різноманітність кольорів не перестає вражати і захоплювати: білі та кремові, рожеві і бронзові, жовті і помаранчеві, мідно-червоні і бузкові ... вони одні здатні прикрасити сад, не повторюючись і не стомлюючи одноманітністю.
Назва «хризантема» перекладається як «золота квітка». Її і правда шанують на Сході як особливу цінність. З глибини століть прийшло повір'я, що воістину магічною силою наділена квітка хризантеми в дев'ятий день дев'ятого місяця року, і, якщо зірвати її в цей день, то квітка буде весь рік охоронним талісманом, відведе нещастя і захистить від злого ока та хвороб.
Хризантеми - квіти короткого дня, тому і починають цвісти, коли дні йдуть на спад. Багатьом  сьогодні довподоби невибагливі корейські хризантеми, які рясно усипані радісними квітками.

images/stories/novistatti/chrys2.jpg images/stories/novistatti/chrys3.jpg images/stories/novistatti/chrys1.jpg


Жоржини
Одні з найкрасивіших і невибагливих квітів. Відомо близько 20 000 виді. Вони розрізняються по висоті кущів, за формою і будовою суцвіть, за розмірами квіток. Уродженці далеких Мексики і Гватемали, жоржини так і залишилися любителями тепла, заморозки для них є згубними. А поки гріє жовтневе сонечко, чудові головки жоржин прикрашають будь-який куточок саду.

images/stories/novistatti/dahlia3.jpg images/stories/novistatti/dahlia2.jpg images/stories/novistatti/dahlia1.jpg

Геленіум
Геленіум - це справжній подарунок осені. Його квіти численні та красиві, повністю розквітлий кущ схожий на святковий феєрверк з сонячно-жовтих, цегляно-багряних або оранжево-червоних крапельок-сплесків. Високі кущі геленіума нагадують форму великого компактного букета і незмінно стають осіннім прикрасою ділянки.

images/stories/novistatti/helen1.jpg images/stories/novistatti/helen3.jpg images/stories/novistatti/helen2.jpgРудбекия
Рудбекия схожа на яскраво-жовту ромашку з темною бархатистою серединкою, вона своїм сонячним цвітінням буде радувати нас весь вересень. Уродженка прерій Північної Америки, вона знайшла в наших квітниках свою другу Батьківщину, чудово прижилася і всім полюбилася. Агротехніка вирощування проста: сонячне місце та вологі суглинки.

images/stories/novistatti/rudb1.jpg images/stories/novistatti/rudb2.jpg images/stories/novistatti/rudb3.jpg

 

Анемона
Ці милі зворушливі квіти нагадують весняні первоцвіти. Ніжні і легкі, вони підкорюють своєю беззахисністю напередодні зими.Незважаючи на свою візуальну крихкість і неминучі холоди, анемони проявляють дивну стійкість і дуже невибагливі.
Осінні анемони, що вступають в осіннє цвітіння, - анемона японська (Anemone japonica), анемона повстяна (Anemone tomentosa) і анемона виноградолиста (Anemone vitifolia.

Незалежно від сорту всі анемони потребують рихлого, родучого та вологого ґрунту.

images/stories/novistatti/an2.jpg images/stories/novistatti/an1.jpg images/stories/novistatti/an3.jpg

Колхикум
Колхикум, або пізньоцвіт, досі вважається однією з найзагадковіших рослин нашої природи. Його цикл розвитку і хімічний склад незвичайні. Пізньоцвіт назвали саме так тому, що розпускатися він починає, попри "цибулькової» природи, не весною, а без усякої оглядки на час - мало не перед першим снігом.

images/stories/novistatti/k1.jpg images/stories/novistatti/k3.jpg images/stories/novistatti/k2.jpg

 

Айстра
Ця осіння красуня - класика жанру осінньої клумби. Величезна різноманітність форм і забарвлень для осіннього періоду - просто подарунок природи! Той, хто посадив у себе на ділянці айстри, можна сказати, «взяв напрокат» літо ще на два місяці. І вже весь вересень точно вони будуть палахкотіти всіма відтінками літа: білими і рожевими, червоними і фіолетовими, малиновими і блакитними!
Айстри можна посадити скрізь: посеред клумби або в кінці овочевої грядки, уздовж доріжки або огорожі - ця чудова квітка гарно виглядатиме усюди.

images/stories/novistatti/as1.jpg images/stories/novistatti/as3.jpg images/stories/novistatti/as2.jpg

Циннія
Циннія витончена - один з найулюбленіших садівниками декоративних однорічників. До речі, багатьом циннія відома під простонародною назвою «майори» або «майорікі». Ці яскраві веселі квіти, і правда стоять як солдатики струнко на своїх прямих стеблах.

images/stories/novistatti/z2.jpg images/stories/novistatti/z1.jpg images/stories/novistatti/z3.jpg

Крокосмія
Ця уродженка Південної Африки інтригує з перших хвилин знайомства - як тільки з'ясовується, що у неї не одна назва, а цілих чотири. Крім наукового Крокосмія, є застаріле -  монтбреція, менш відоме - Тритон і четверте, народне - Японський гладіолус. І ось така загадкова рослина, що відноситься до ірисових, ще й на ірис схожа)
Крокосмія - дуже декоративна і вишукана рослина. Вона прикрашає вересневий сад пишними заростями листя, схожого на лілійник  і яскравими помаранчевими, інтенсивно-червоними або жовтими квітами.
Крокосмія - поки ще нечастий гість на ділянках, але обов'язково завоює серця садівників своєю красою і невибагливістю.

images/stories/novistatti/croc1.jpg images/stories/novistatti/croc3.jpg images/stories/novistatti/croc2.jpg

Сумах

Сумах дуже декоративний і незвичайний для нашої флори своїм великим листям, справляючи враження "Пальмового" екзота. Особливо ефектні його декоративні форми. Заслуговує широкого використання в озелененні у вигляді одиночних і групових посадок, при озелененні кам'янистих гірок та закріпленні грунтів, схильних до вітрової та водної ерозії. Осіннє забарвлення листя, тривалий час прикрашає рослину, створює барвисту пляму в садово-парковому ландшафті, збагачуючи осінній колорит, особливо на тлі темнохвойних посадок. Великі,  яскраві плоди всю зиму прикрашають цю витончену рослину.

images/stories/novistatti/rhus1.jpg images/stories/novistatti/rhus2.jpg images/stories/novistatti/rhus3.jpg

Барбариси

Велика частина барбарисів вельми декоративна і використовується в одиночних і групових посадках, живоплотах, а низькорослі види - на кам'янистих гірках і у вигляді бордюрів.
Забарвлення листя сортових барбарисів неймовірно різноманітне. Воно буває жовте, пурпурне, строкате. Чарівне осіннє забарвлення барбарисів, особливо зеленолистого, його листя стають оранжево-пурпуровими, а барбарисипурпурові восени червоніють, желтолисті ж восені практично не змінюються. Після опадання листя кущі довго, до весни, прикрашають червоні ягоди. Птахи їх не їдять, хоча вони не отруйні.

images/stories/novistatti/berberis1.jpg images/stories/novistatti/berberis2.jpg images/stories/novistatti/berberis3.jpg

Дерен Коуза

Листопадний кущ, що досягає 3-4 метрів. Темно зелене забарвлення листя восени міняється на багряне.  Цвіте цей рідкий гість в наших садах в травні, а восени достигають його незвичні плоди – крупні, за виглядом схожі на клубніку.

images/stories/novistatti/cornus1.jpg images/stories/novistatti/cornus3.jpg images/stories/novistatti/cornus2.jpg

Міскантус

Міскантус - один з найпопулярніших в садівництві декоративних злаків. Жоден вид не може конкурувати з ним по красі рослин, різноманітності сортів і форм, пристосованості до різноманітних умов та способам застосування в садовому дизайні. Практично всі міскантуси мають тривалий період декоративності - з весни до пізньої зими. Восени їх листя забарвлюється в різні відтінки жовтого, коричневого, бордового кольорів. Незвичайно гарні суцвіття міскантусу використовують при створенні сухих флористичних композицій.

images/stories/novistatti/mis1.jpg images/stories/novistatti/mis2.jpg images/stories/novistatti/mis3.jpg

Повернутись до початку розділу>

 
There are no translations available.

images/stories/stati/zumol 1.jpg
images/stories/stati/zumol 2.jpg
images/stories/stati/zumol 3.jpg
images/stories/stati/zumol 4.jpg
images/stories/stati/zumol 5.jpg
images/stories/stati/zumol 6.jpg
images/stories/stati/zumol.jpg

Жимолость - лікувальна ягода, справжнє джерело вітамінів і біологічно активних речовин.

Ягоди жимолості - кращий засіб при авітамінозах, в них міститься аскорбінова кислота, фруктоза, глюкоза, лимонна і яблучна кислоти. Вживання ягід жимолості викликає зниження артеріального тиску. Дуже багата на вітаміни та мікроелементи які вкрай необхідні організму людини після зими. Жимолость їстівна містить селен - так званий «елемент молодості», який вкрай рідко зустрічається в живій природі. Також дуже багата на вітамін С, як у самих корисних сортів смородини (до 170мг / 100г) і найвище серед усіх ягід нашої країни наявність Р-активних речовин (до 2800 мг / 100г). Корисні властивості їстівної жимолості вельми різноманітні. Плоди жимолості дають потужний протизапальний ефект, жовчогінну, сечогінну та антіязвенний вплив, а присутність пектинових речовин підвищує захисні функції організму проти інтоксикації всього організму отруйними важкими металами.

Жимолость - одна з найбільш довговічних ягідних культур, вирощуваних у нашій країні, вона може рости до 100 років, але плодоносить до 25 років. Ягоди досягають ваги 1,8г, довжина ягід до 1,5см, смак солодко- кислий, ароматні, за смаком ягоди нагадують лохину, за консистенцією - чорницю. Жимолості для гарного росту і плодоношення необхідні сонячні місця. До ґрунтів вона не вимоглива, проте кращі врожаї дає на середніх за механічним складом слабокислих і нейтральних ґрунтах. Вологолюбна, але не виносить заболочування. Деякі сорти відрізняються високою морозостійкістю до -50 градусів, квітки жимолості їстівної переносять без пошкоджень весняні поворотні заморозки до восьми градусів.

Кущі жимолості стійкі до хвороб і шкідників, морозу, бувають як сильнорослі, так і середньо рослі. У перші 3 роки кущі ростуть дуже слабо. Квітки жовті, легко витримують невеликі заморозки. Ягоди жимолості кисло-солодкі, з пікантною приємною гіркуватістю. Дуже смачні в товченому вигляді з цукром. На зиму їх розтирають з цукровим піском, з розрахунку 2 кілограми цукру на 1 кілограм ягід.

У наших краях їстівна жимолость першою відкриває ягідний сезон. При заморожуванні ягоди жимолості багато не втрачають, тому продовжити сезон споживання цього натурального корисного продукту абсолютно не складно.

Розмножується жимолость вегетативним способом: відводками, діленням  куща, живцями, але даний спосіб розмноження вимагає досить багато часу. Тому доцільно купувати в розплідниках кущики в контейнерах.

Жимолость вирощується в багатьох садах, але не завжди їх власники бувають задоволені врожаєм.

Хоча догляд за кущами жимолості простіше простого, але основні правила все-таки потрібно дотримуватися. Це:
- Сонячне місце розташування;
- Розріджена посадка саджанців не менше 2-3 різних сортів;
- Один раз на 2 роки внесення перегною під кущ;
- Один раз на 5 років випилювання під корінь пари-трійки пагонів з середини куща для кращого освітлення пагонів;


А в іншому при вирощуванні жимолості залишається тільки встигати вчасно збирати рясний урожай ягід.

Повернутись до початку розділу>

 
There are no translations available.

Сосна. Ми так звикли до цього слова, що в голові дуже швидко з'являється або звична українська висока сосна, або меблі та столярні вироби з неї. Але .... Сосни бувають дуже й дуже різними. Чому їй поклоняються, чому її шанують як священне дерево? Чому є традиція в багатьох країнах світу ставити на новий рік сосну?
Так, згідно з уявленнями давніх японців боги зглянулися на японські острови, опустившись спочатку на гілки сосни. Саме тому сосна займає в пантеоні японських дерев одне з центральних місць. Напевно, кожен бачив на японських малюнках і картинах зображення сосни. Пошарпана вітрами, з кривим стовбуром, вона стала одним із символів Японії. Сосна - це така «людина», яка незважаючи на всі стихії має мужність та силу - не втратити і не скоритися. Таку «людину» можна пригнути до землі, але з корінням не вирвати.

images/stories/stati/pinus1 2.jpg images/stories/stati/pinus1 3.jpg images/stories/stati/pinus1 1.jpg

Сосна є символом постійності, що дуже високо цінується в Японії, є символом довголіття та вічної юності. Сосна вважається божеством-покровителем місцевості або роду. Саме тому в Японії сосну висаджують біля кожного житлового будинку, якщо така можливість є, звичайно. Сосна захищає своєю енергією старшого, що живе в роду в цій сім'ї і дає чоловічу силу чоловікам цього будинку. Сосну в Японії використовують як кадомацу, тобто «Сосна перед воротами дому» на Новий рік. Тому що вважають, що кадомацу приходить в будинок його охороняти і нести благо, тому все негативне, що є в будинку і сім'ї, вона забирає собі. Гілка сосни є обов'язковий компонент всіх новорічних композицій,  символізує міцне здоров'я.

images/stories/stati/pinus-leucodermis-satellit2.jpg

Pinus leucodermis Satellit

images/stories/stati/pinus aurea.jpg

Pinus sylverstris Aurea

images/stories/stati/pinus-strobus-pendula-131993-n-0001.jpg

Pinus strobus Pendula

Сосна є найсильнішим донором енергії серед дерев. Якщо ви дуже втомилися, ослабли після хвороби - присядьте притулившись хребтом до стовбура зрілої сосни і посидьте 20-30 хвилин, ви встанете наповнившись силами, які дасть вам сосна. Фітонциди, що виділяються в повітря сосною, стимулюють кровотворення і діяльність серцево-судинної системи, підсилюють біоструми мозку, знижують рівень цукру в крові, знімають головний біль, втому, покращують самопочуття і настрій, загальмовують розвиток хвороботворних мікроорганізмів, оберігають його від інфекційних захворювань. Фітонциди сосни нормалізують серцевий ритм і артеріальний тиск, сприятливо впливають на процес кровообігу в мозку, бактерицидну активність шкіри, а також на імунну та нервову системи. Сосна за показником кількості  фітонцидів, що виділяються в повітря, поступається тільки ялівцю.

images/stories/stati/pinus_sylvestris_watereri-2.jpg
Pinus sylverstris Watereri
images/stories/stati/pinus nana .jpg
Pinus strobus Nana Pa
images/stories/stati/pinusthumb_m_sosna-gornaya-mops.jpg
Pinus mugo Mops

Всі, кому траплялося спостерігати японські острови з борту літака, дивуються різноманіттю лісів. Японія - високо індустріалізована країна, а щільність населення в ній одна з найвищих у світі, при цьому 70% території країни покрито лісами. Японцям не можна вирубувати дерева. Зараз це заборонено і на законодавчому рівні, а деревину Японія закуповує в слаборозвинених країнах - Філіппінах, Росії та інших.

images/stories/stati/pinus_green-rocket1.jpg
Pinus Green Rocket
images/stories/stati/pinus_glauca.jpg
Pinus parviflora Glauca
images/stories/stati/pinus_aristata_summer.jpg
Pinus aristata

Повернутись до початку розділу>

 
There are no translations available.

Прибирати чи залишати сніг?

images/stories/stati/sadzuma/sadzuma 9.jpgВсім відомо, що, сховавшись під сніговою ковдрою, рослини набирають сили для літнього життя. «А як же високий сніговий покрив?». Невже все рослини відчувають комфорт під тягарем снігу? В яких випадках сніг захищає рослини, а в яких пригнічує? Може варто регулювати сніговий покрив? Коли багато снігу, початківці садівники губляться в здогадах, прибирати сніг, або залишити, адже важкий сніжний покрив може пошкодити чутливі рослини, але, в той же час, він захищає їх від зимової холоднечі. Для початку - більшості рослин «біле пишність» не завдає жодної шкоди. А навіть навпаки, сприятливо впливає на їх життєдіяльність. Сніг - поганий провідник...

Читати далі...Яку обрати газонокосарку?

images/stories/stati/kosarka/kakie-byvayut-gazonokosilki.jpgСправа вибору газонокосарки є дуже відповідальною. Адже правильно вибраний інструмент дозволить заощадити не тільки час, витрачений на роботу, але і нерви, а це вже багато чого варте.

Якщо ножі газонокосарки затупяться, що не точите їх самостійно! У разі їх неправильної заточування може бути порушений їх баланс. На великих оборотах це проявиться у вигляді вібрації, яка буде руйнувати колінвал і кріплення газонокосарки!!!

Читати далі...

 Домашнi тварини на газонi

images/stories/stati/tv2.jpgДля створення красивого і здорового газону необхідні час та зусилля: регулярне скошування газону, боротьба з бур'янами, правильний полив, якісна аерація грунту. Є безліч чинників, що піддають здорову життєздатність Вашого газону небезпецi - ірраціональне використання пестицидів, несприятливі погодні умови, і навіть тварини, серед яких можуть бути Ваші улюбленці.

Пошкодження газонної трави не тільки погiршують її, але і сприяють гниттю і вимиранню цілоi ділянки.
Тварини можуть завдати непоправної шкоди газону, вигрібаючи ями, активно граючи на траві. Урина, фекалії собак і котів обпалюють

Читати далi...

 Чарівність осіннього саду

images/stories/novistatti/osinsad 4.jpgОсінь зачаровує своєю палітрою фарб і дарує нам чудове поєднання відтінків - від теплого жовтого до прохолодних синіх та фіолетових тонів. Осінні квіти в саду створюють чудові композиції і останній яскравий сезонний акцент, який буде радувати своїми барвами до самих морозів.
Неповторного вигляду саду додасть вже звичний гарбуз та інші яскраві овочі та фрукти, які надихають прикрасити ділянку в незвичайному судовому стилі, що створює казкову атмосферу затишку.
Поєднання контрастного жовтого, зеленого, червоного листя, квітучих рослин та яскравих ягід надає святкового вигляду будь-якому садовому дизайну. Фаворити осені - хризантеми та айстри, які є символами сезону.

Давайте розглянемо осінні акценти детальніше...

 Лікувальна та смачна жимолость

images/stories/stati/zumol.jpgЖимолость - лікувальна ягода, справжнє джерело вітамінів і біологічно активних речовин. Ягоди жимолості - кращий засіб при авітамінозах, в них міститься аскорбінова кислота, фруктоза, глюкоза, лимонна і яблучна кислоти. Вживання ягід жимолості викликає зниження артеріального тиску. Дуже багата на вітаміни та мікроелементи які вкрай необхідні організму людини після зими. Жимолость їстівна містить селен - так званий «елемент молодості», який вкрай рідко зустрічається в живій природі.

Читати далі...

 Стиль в ландшафтному дизайні

images/stories/stulmaterial/modern7.jpg

У ландшафтному дизайні існує багато стилів оформлення . Вибираючи стиль для оформлення ділянки потрібно керуватися 2 головними правилами:
1. Стиль-це індивідуальність. Тому стиль ландшафтного дизайну, в якому виконаний Ваш сад, повинен підкреслювати Вашу індивідуальність, подобатися Вам і відповідати Вашим уподобанням.
2. При виборі стилю оформлення саду потрібно враховувати характеристики самої ділянки, оскільки стиль повинен підходити і вигідно підкреслювати конфігурації, особливості рельєфу та інші деталі ділянки.

 

Давайте розглянемо різноманітні стилі більш докладно. Читати далі...

 Сосна є найсильнішим донором енергії серед дерев

images/stories/stati/pinus1.jpgСосна. Ми так звикли до цього слова, що в голові дуже швидко з'являється або звична українська висока сосна, або меблі та столярні вироби з неї. Але .... Сосни буває дуже й дуже різні. Чому їй поклоняються, чому її шанують як священне дерево? Чому є традиція в багатьох країнах світу ставити на новий рік сосну?
Так, згідно з уявленнями давніх японців боги зглянулися на японські острови, опустившись спочатку на гілки сосни. Саме тому сосна займає в пантеоні японських дерев одне з центральних місць. Напевно, кожен бачив на японських малюнках і картинах зображення сосни. Пошарпана вітрами, з кривим стовбуром, вона стала одним із символів Японії. Сосна - це така «людина», яка незважаючи на всі стихії має мужність та силу - не втратити і не скоритися. Таку «людини» можна пригнути до землі, але з корінням не вирвати.

Читати далі...

 Калина "Сніжна куля"

images/stories/stati/99108560_1364389303_kalina_b1.jpgЗ давніх часів наш народ бачив у калині символ дівочої краси та ніжності, а за білі віночки квіток називав її весільним деревом. Кущі калини можна часто зустріти в садах. А один з її видів, відомий садівникам за назвою «бульдонеж» відноситься до числа кращих декоративних чагарникових рослин.

У перекладі з французької «бульдонеж» означає «сніжна куля». І таку назву дано рослині не випадково. Цвіте ця калина великими квітками, зібраними в кулясті

Читати далі...Туя - королева хвойних!

images/stories/stati/210.jpgТуя західна (Thuja occidentalis) належить до сімейства кипарисових, до якого крім неї відносяться такі декоративні хвойні, як ялівець, кипарис, кипарисовик, туйовик, мікробіота. У туї і у деяких інших дерев цього сімейства хвоя НЕ голчаста, як у сосен та ялин, а луската, складена з пласких лусочок. Втім, у молодих сіянців туї все ж є невеликі, довжиною не більше 10 мм голки, звані ювенільними (юнацькими), тому що з віком вони зникають. У себе на батьківщині, в Канаді, туя росте досить великим деревом, досягаючи висоти 25 м і майже метрового діаметру стовбура. У природних умовах вона на рідкість витривала і в змозі переносити навіть п'ятдесятиградусні морози.

Читати далі...Дзвоники

images/stories/stati/k1.jpgДзвоники - це багаторічні трав'янисті рослини із сімейства дзвоникових. У природі і в культурі зустрічаються кілька видів дзвіночків. Вони відрізняються витонченістю квіток, різноманіттям їх розмірів і форм, яскравістю забарвлення. Дзвоники декоративні, зимостійкі, стійкі до шкідників  хвороб.

Різні види  сильно відрізняються один від одного за розмірами і умовами вирощування. У квітниках садівників частіше зустрічається дзвіночок

Читати далі...