Земля сміється квітами »

Ральф Уолдо Емерсон

_338988f33003fc44fd1c594117bc870b

 

 

 

Квітники розфарбовують простір у всі кольори і відтінки , наповнюючи його настроєм і ароматом. Різноманітність існуючих форм , видів і типів квітників сьогодні насилу передається перерахуванню . Форма і тип квітника , як правило , вибирається для кожної зони саду окремо , виходячи із загальної задумки дизайн - проекту . Дизайнер, який розробляє концепцію квітників, враховує смаки та бажання свого клієнта, а також поєднання квітника з іншими елементами ландшафтного дизайну - будівлями і альтанками, газоном і доріжками, водоймами та іншими рослинними посадками.

 

 

 

 

 

Квітники поділяють на кілька основних груп:

Міксбордер (від англ. Mix - змішувати і border - облямівка ) - самостійний квітник , з підібраним асортиментом рослин дозволяє отримати декоративний вигляд на протязі всього періоду вегетації. Використовується в пейзажних садах і парках. Може мати у своєму складі : однорічні та багаторічні , хвойні та листяні рослини , будь-яку форму і розмір. Особливістю цього квітника  є посадка рослин групами - по три і більше в одне місце одного виду і сорту. Міксбордер - один з найважчих для створення квітників , що вимагає від дизайнера знань біології рослин , художнього смаку і володіння кольором. Рослини розміщуються по висоті , термінах цітіння та кольорової гамми.

Розарій (лат. Rosarium - вінок із троянд ) - моно квітник , в якому бере участь один вид рослин - троянда. Троянда - може брати участь у формуванні композицій ландшафтних і регулярних садів. Формується , як з різних , так і з однотипних форм садових і паркових троянд. Посадка може бути виконана з 3-5 кущів на газоні , як солітер . А різноманітність форм дає можливість створювати каскадні , різноманітні за кольоровою гамою , розтягнуті по термінах цвітіння розарії. Підбираючи місце, враховують освітленість і провітрюваність . При недостатньому доступі повітря кущі уражуються борошнистою росою , а недостатня освітленість призводить до витягування  пагонів і можливого відсутності цвітіння.

Партер (франц. parterre , від par - по і terre - земля) - складний квітник , у складі якого беруть участь клумби , рабатки , бордюри. Влаштовують на горизонтальній площині правильної форми . Розташовують партерні квітники на парадних місцях - перед входом , біля пам'ятників , архітектурними ансамблями . Влаштовують партер в строгому, регулярному стилі. Майже завжди в складі асортименту рослин присутні однолітні і дворічні . При їх використанні можна домогтися високої декоративності з весни і до пізньої осені. Так само , використовують як акцент статуї , різні хвойні рослини. Дуже рідко можна зустріти в структурі партеру дерева.

Бордюр - складова квітника,що відгороджує простір, виконується з одного - трьох видів рослин. Служить для огородження або обрамлення складних квітників, виконуючи функцію рамки.

Для отримання низьких бордюрів використовують ґрунтопокривні літні та багаторічні рослини. Для високих бордюрів використовують багаторічні трав'янисті рослини і чагарники, останні піддають регулярній стрижці, формуючи густу і щільну крону, досягаючи змикання окремих рослин в загальну лінію.

Клумба - самостійне влаштування квітника або його складова, піднесена над поверхнею землі і має правильні геометричні форми: коло , овал , квадрат , прямокутник та ін.  На клумбах використовують цибулькові , одно- , дворічні та багаторічні рослини , отримуючи декоративний вигляд з весни і до пізньої осені . При влаштуванні великих клумб центр трохи піднімають . Розміри клумб можуть бути абсолютно будь-якими , від мініатюрних до величезних і мати простий або складний малюнок . Розміщують клумби на різному фоні, форма і кольорова гамма , як правило , прив'язуються до навколишнього планування . Сучасні клумби відрізняються своїми пласкими формами , засаджуються в основному на одному рівні з ґрунтом. Декоративний ефект влаштованих таким чином клумб , досягається грою кольору і малюнка, що має чіткий характер.

Арабеска - геометрично складні візерунки, які виконуються з квітів і мінеральних матеріалів (піску, гравію, дрібної гальки, гранітної або цегляної крихти та ін.) Розташовують їх в парадній частині саду або парку для декорування відкритих пласких просторів.

Рабатка (від нім. Rabatte - грядка ) - самостійний квітник або його складова , виконаний у вигляді смуги шириною від 50см і до 3м. Влаштовують уздовж доріжок , парканів , стін. Належить квітник регулярному стилю і має форму витягнутого прямокутника. Розділяють рабатки на односторонні - коли рослини розташовуються каскадом : на задньому плані високі , а в міру наближення , до переднього плану , висота підібраних рослин сходить нанівець. Використовують такі квітники для прикраси стін споруд , коли видова точка знаходиться з одного боку . Існують і двосторонні рабатки - рослини тут розташовують так само каскадним способом , але високі поміщають в центр з подальшим зниженням у обидві сторони , використовуються ці квітники для двостороннього огляду, дозволяючи розміщувати їх на бульварах . Рослини можуть використовуватися  однорічні та багаторічні . При створенні підбирають асортиментний склад , домагаючись декоративності протягом усього теплого сезону.

Вересовий квітник - квітник з вересових рослин, до яких відносяться вереси, еріки і рододендрони. Дану композицію розташовують у півтіні на ділянках з кислими ґрунтами.

Полісадник - обгороджена ділянка між дорогою і будинком, зазвичай розсічений доріжкою, яка веде до входу в будинок, а в стильовому рішенні пов'язаний з архітектурою будинку. Композицію палісадника в основному становить два типи домінантних рослин, які ростуть по різні сторони доріжки, і доповнюють їх дрібніші рослини.

Рокарій - самостійний квітник , що влаштовується на горизонтальній поверхні за участю в композиційному рішенні природнього каменю , якому виділяється провідна роль. Рослини використовуються багаторічні хвойні , листяні і трав'янисті . Камінь може використовуватися різних порід , важливо текстурне і кольорове поєднання . Облаштування  квітників даного типу виконується на підготовленій ділянці . Після посадки рослин , відведену площу засипають дрібним гравієм або подрібненою породою використовуваного каменю, досягаючи подібності з природними ділянками .

Водний квітник - самостійний квітник. Виконують у вигляді невеликої водойми , обрамленої каменем. Розташовується в рівень з поверхнею землі , або піднімаючи над землею до 1м. У першому випадку спосіб виконання нічим не відрізняється від влаштування водойм. У другому випадку можливе використання різних ємностей (бочка , відро , ванна та ін..) або зведення стаціонарної конструкції у вигляді замкнутої підпірної стінки . При влаштуванні великих водних квітників можливо розмежування простору за глибиною - це дає можливість застосовувати різноманітні види водних і прибережних рослин для створення складних композицій.

 

 

dd00df46618f313ea41fe2f306e90676

Влаштування квітника складається з наступних етапів:

1. Проектування квітника

2. Розбивка

3. Підготовка ґрунту

4. Посадка рослин

5. Догляд за квітником

 

 

«Квіти і дівчата не завжди добре переносять пересадку на новий ґрунт. Часом потрібна більш багата земля, атмосфера більш сприятлива для того, щоб продовжувалося хоча б природне зростання ». Теодор Драйзер. сестра Керрі

 

 

Фахівці садового центру «Флора-Парк» надають всі послуги з облаштування клумб найрізноманітнішого вигляду і класу та охоче проконсультують Вас з питань, пов'язаними з облаштуванням клумб за телефоном 096-001-01-05.