На сьогоднішній день система автоматичного поливу по праву вважається найсучаснішим і найефективнішим способом зрошення , що гарантує максимально якісний полив кожної рослини.

Автополив - це економічність , зручність , незалежність від погодних умов і присутності людей. На відміну від автоматичного поливу , водопровід не завжди зможе забезпечити Вам необхідний тиск і витрату води.

 

Ефективність автоматичного зрошення в кілька разів вище інших видів зрошення , ручного поливу , і дозволяє направляти рослинам саме ту кількість води , яка їм необхідна для здорового життєвого циклу. Автополив зберігає вкладені кошти в озеленення і підвищує привабливість ділянки .

 

Професійна і якісно встановлена ??система автоматичного зрошення виділяється особливостями :

 • Рівномірний розподіл опадів для кожного виду рослин на ділянці

 • Регулювання кількості включень і часу поливу залежно від норми зрошення кожної зони

 • Відключення системи під час дощу

 • Зміна режиму роботи та інтенсивності опадів у різні пори року

 • Примусове включення ручного режиму поливу по кожній зоні

 • Збереження налаштувань автоматичного поливу при перебоях з електропостачанням

 • Просте обслуговування і нескладна консервація системи на зимовий період

 • Зручність догляду за ділянкою і покосу газону завдяки елементам системи, що ховаються в землі


Реалізація автоматичного поливу вимагає комплексного підходу . Грамотне проектування , професійний монтаж і своєчасне обслуговування системи автоматичного поливу безпосередньо впливає на термін її експлуатації , а також на якість і ефективність функціонування .

Професійний підхід фахівців "Флора - Парк" до вирішення завдань на всіх рівнях допоможе спроектувати і встановити зрошувальні системи з урахуванням всіх норм , вимог озеленювачів , особливостей конкретного водопостачання та ландшафту (висадки зелених насаджень) на Вашій ділянці.

 

Вас цікавить , скільки коштуватиме автоматичний полив , - ціна залежатиме від специфіки Вашої ділянки.

Параметри , які впливають на вартість при проектуванні автоматичного поливу:

 • технічні характеристики джерела води ;
 • загальна площа території , що підлягає зрошенню ;
 • особливості ландшафту і тип ґрунту;
 • потреби існуючих і планованих видів рослин , специфіка об'єкта зрошення ( газони , квітники , альпійські гірки або великомірні дерева ) ;
 • розташування на ділянці проектованих або вже наявних будівель.

 

Оскільки діаметр труб , потужність насоса , модель розбризкувача , тип форсунок і їх кількість визначаються з урахуванням саме даних параметрів .

 

Основи автоматичної системи поливу

 

poliv1Головною метою автоматичної системи поливу є отримання газоном необхідної кількості води , доповнюючи тим самим природні опади. З правильно спроектованої і професійно встановленою системою поливу можна досягти 50 % -  економії води.
За багато років дослідження з'ясувалося , що для відмінного стану газону , траві потрібно 120-150 мл опадів на місяць у літньому періоді , тобто 4-5 мл в день. Рівномірне розпорошення залежить від того , як розташовані розпилювачі. Якщо вони розташовані далеко один від одного, то тоді частина газону отримає мало води , а інша багато. Якщо поливати одночасно сонячну і тіньову сторону , тоді тіньова сторона отримає багато води. Чагарники вимагають менше води , ніж газон. Метою рівномірного розпилення є те , що з огляду розташування рослин на території , система поливу розпорошує рівномірну кількість води.

 

 

 

 

На схемі зображена конструкція загальноприйнятої автоматичної системи поливу газону. Система підключена до водопровідної мережі через вимірювач витрати води і через зворотний клапан.
Зворотний клапан перешкоджає попаданню у водопровідну мережу зараженої або забрудненої ґрунтом води з системи поливу.
Зливний кран потрібен для переходу системи на зимовий час. Фільтр перешкоджає попаданню забруднень з водопровідної системи (у випадках , коли ми поливаємо з річки , озера , водойми та ін..) , оскільки потрапляння твердих частинок може привести до перешкод в роботі електромагнітних клапанів. Головний електромагнітний клапан , або іншими словами " майстер - клапан " , захищає систему поливу газону від гідравлічного удару , в деяких випадках виконує роль керуючого елемента . Застосовується в особливих випадках , рідко використовується на присадибних ділянках.
Електромагнітні клапани системи поливу розміщуються в пластиковому коробі під землею і розташовуються поблизу геометричного центру системи поливу. При великих системах поливу доцільно застосовувати кілька коробів .
Всі елементи системи, від лічильника витрати води до короба , завжди знаходяться під постійним тиском (за винятком , коли використовується головний розподільний клапан) . На цих ділянках завжди використовується поліетиленова труба з дозволеним тиском до 10 бар.
Вода надходить в зони поливу через електромагнітні клапана , розташовані в коробі . У різних зонах використовується розпилювачі різного типу , мікрополивні елементи і система крапельного поливу. На одну зону поливу встановлюються розпилювачі одного і того ж типу. В системі крапельного поливу застосовується редуктор, що забезпечує допустимий тиск .
На кожній зоні , в залежності від умов даної території , застосовуються автоматичні зливні клапани для осушення системи .
В один час може працювати тільки одна зона , яка управляється за допомогою контролера . Контролер встановлюється в  доступному, захищеному від погодних умов місці (також є зовнішній варіант в захисному коробі) . Електромагнітні клапани з'єднуються з контролером ізольованими мідними проводами. Водонепроникне з'єднання проводів здійснюється за допомогою ізоляторів наповненими силіконом. Датчик дощу приєднується до контролера , який припиняє полив у випадку дощу , після того , як набирає необхідну кількість опадів ( 3 мм , 6 мм). Більшість контролерів працює від мережі 220 В, але до маленьких систем можна придбати контролери, які працюють на батарейках.
Якщо полив здійснюється з колодязя , то до контролера приєднується блок керування насосом , для цього потрібен модуль насоса.

 

Водопостачання (Джерело води)


Найголовніша частина автоматичної системи поливу , це водопостачання . Полив можна здійснювати з : водопроводу , свердловини , колодязя , озера , річки , цистерни , з очищеною дощовою водою.
Найоптимальніший варіант, це полив дощовою водою , але для цього необхідна цистерна великих розмірів .
Найзручніше поливати з водопроводу , так як він доступний і зручний. Єдина проблема в тому , що вода містить багато хлорки , що не корисно для росдин.
Полив часто здійснюється з свердловини. Тут дуже важливо звернути увагу на вибір відповідного насоса і установку фільтра.

 

Важливо !


Перед проектуванням системи поливу необхідно зібрати всі дані про джерело . Якщо ці дані не відомі , тоді потрібно виміряти яка кількість води витрачається при певних тисках.

Головні частини автоматичної системи поливу

Контролер

poliv6

Контролер - це блок керування, що працює на мікропроцесорі, який можна запрограмувати на певний час і тривалість поливу. Приймає сигнали від датчика дощу і автоматично припиняє полив.

 

Датчик дощу

 

При заданій кількості опадів подає сигнал контролеру, який припиняє полив.poliv7

 

 

Електромагнітні клапани


Працюють на змінному струмі (24 В). У простому безнапірному стані відкриті, а при тиску води автоматично закриваються.
Сприяють подачі води до зон поливу системи. Встановлюються в пластиковому коробі під землею і розташовуються поблизу геометричного центру поливальної системи.

poliv8

Розпилювачі


Є два основних типи:
Розпилювачі секторного типу та Роторні розпилювачі
Розпилювачі можуть бути висувні (pop up) і не висувні (shrub). У кожного розпилювача є свій радіус розсіювання.
У розпилювачів секторного типу радіус розсіювання від 1 до 5 метрів. Кут розсіювання залежить від форсунки (45  - 360). Є регульовані форсунки за допомогою яких кут розсіювання змінюється від 0  до 360 і спеціальні форсунки для поливу чотирикутних територій.
Основні типи: 570 Z і LPS

 

poliv11Основні типи роторних розпилювачів: Mini 8, 340, S700, TR50P, V1550, 2001, 640. Найчастіше використовуються: S700, TR50P.
У розпилювача Mini 8 радіус розсіювання 5 - 9 метрів, кут розсіювання регулюється від 40 є до 360 є.
У розпилювачів S700 і V1550 радіус розсіювання 7 - 15 метрів, кут розсіювання регулюється від 40 є до 330 є або 360 є. 2001 і 640, з радіусом до 22 метрів, застосовуються на великих територіях.

poliv9

 

Фільтр

Для того, щоб електромагнітні клапани, розпилювачі і система крапельного поливу працювали бездоганно, доцільно використовувати фільтр. За допомогою фільтра в систему не потрапляють камені і дрібний пісок. Якщо вода занадто забруднена піском, тоді потрібно використовувати спеціальний фільтр для очищення піску.

 

 

 

Автоматичний зливний клапан

poliv14
Спрощує осушення системи. Під тиску води знаходиться в закритому положенні, а при відсутності тиску відкривається і вода виходить з системи. На одній зоні не бажано використовувати відразу декілька зливних клапанів, так як це може перешкоджати роботі електромагнітних клапанів. При установці клапан необхідно загорнути в геотекстиль і насипати під нього гравій.

poliv15

 

Труби та фітинги

У автоматичних системах поливу використовуються поліетиленові труби з дозволеним тиском 6 - 10 бар і з зовнішнім діаметром 25 , 32 , 40 , 50 , 63 , 75 , 90 і 110 мм.
Для з'єднання розпилювачів з поліетиленовою трубою використовуються м'які поліетиленові труби з дозволеним тиском 3,2 - 6 бар і з зовнішнім діаметром 16 і 20 мм. Сюди відносяться і так звані " Funny Pipe " труби марки TORO з діаметром 16 мм.
Поліетиленові труби з'єднуються компресійними фітингами , але при великих розмірах з'єднувати бажано за допомогою зварювання. На інших ділянках системи (водопровід , короб для клапанів ) використовуються як і пластмасові, так і залізні фітинги . Для ущільнення з'єднань використовується тефлонова стрічка.

poliv16

poliv17

Крапельна труба


Для поливу чагарників , квітів, і маленьких дерев використовуються краплинні труби , в яких через кожні 25 , 33 , 40 і 50 см розташовані краплинні системи . Система виглядає як лабіринт маленьких труб , що не залежать від тиску. Витрата води при тиску 1,5 бар 1 - 4 л / год. Зовнішній діаметр труби 16 і 20 мм. Крапельна труба лягає на поверхню землі і не в якому разі не закопується в землю. Нова розробка фірми TORO , це крапельна труба , яку можна закопувати в землю , так як вона оброблена спеціальними хімікатами , які не дозволяють корінню проникнути в трубу. ( ROOTGUARD )


Редуктор


Використовується в цілях обмеження тиску для крапельних труб.

Мікро- розпилювач системи поливу


Призначений для поливу квітів , міні- чагарників на твердому ґрунті , гравії і недоступних маленьких територіях. Кут розсіювання 180 є і 360 є . Радіус розсіювання 0,5 - 2,5 м.Замовити послуги з установки систем автоматичного поливу можна, зателефонувавши за номером:

( 096 ) 001-01-05.