Створення альпійських горок в Тернополі

Альпійські горки Тернопіль

http://www.flora-park.com.ua/index.php/ru/2013-03-09-14-55-03

Поняття альпінарій та рокарій в ландшафтному дизайні схожі і відносяться до кам'янистих садів. Відмінності між ними наступні. Будівництво альпінаріїв не визначено чіткими правилами - всі вони дуже різноманітні за стилем та формою. Догляд за ними не вимагає особливих зусиль і кропіткої праці. Будівництво рокаріїв добре тим, що їх декоративна одяг складається з простих елементів: плоский або об'ємний камінь, квіти і різноманітні рослини, грунт, пісок. Якщо основа альпінарію це кам'яниста гірка, покрита скельної рослинністю, то головний елемент рокарію - композиція каменів на пласкій поверхні. Тому альпінарій потрібно робити на добре освітленому місці, а рокарій можна і в тіні.

Облаштування альпійських горок в Тернополі

 

Крупне каміння для рокарию потрібно підбирати однієї породи. Поєднання різних видів, наприклад, граніту та вапняку, не завжди буде вдалим. А ось гравійна обсипання рокария, навпаки, може бути строкатою і неоднорідною.

 

Рокарій в ландшафтному дизайні в Тернополі можна поєднувати зі штучним ставком або струмком,

в тому числі і сухим, як в японському саду. Там віддають перевагу великі валунам та рослинам, які створять гармонійний перехід до поверхні води: міскантус, ірис сибірський, хости з сизим та зеленим листям. Великі замшілі кам'янисті брили, зарості папоротей, килим з конвалій або ґрунтопокровних рослин, що плавно огинає камені, будуть вдало виглядати в дикій частині саду. Якщо рокарій влаштований під деревами, то не варто використовувати для його відсипки дрібну фракцію каменів.

 

 

Рокарій та альпінарій в Тернополі вимагають для облаштування певних знань. Сьогодні існує безліч друкованих видань, відео посібників, що детально розповідають про принципи облаштування, розміщення, догляду, а також правильного підбору рослин для альпінаріїв, рокаріїв, японських садів. Незважаючи на це, постійно доводиться стикатися з помилками, допущеними при спорудженні так званих «альпійських гірок" не фахівцями.

 

 

Одна з поширених помилок - відсутність дренажу. В результаті нижня частина альпінарію постійно вимокает, грунт просідає, рослини гинуть.

 

Нетривке закріплення каменів призводить до того, що вони згодом «тонуть» у ґрунті або сповзають по схилу. Стійкість положення каменів регулюють з таким розрахунком, щоб на них було безпечно наступати.

 

Слід зазначити також помилки, пов'язані з підбором і висадкою рослин. Не можна використовувати для цього перші-ліпші багаторічники і чагарники. Для оформлення беруть невеликі, декоративні та досить посухостійкі рослини, так як верхня частина кам'янистої споруди може досить швидко пересихати.

 

У висновку хотілося б торкнутися питання прикраси кам'янистих композицій різними малими архітектурними формами. В ідеалі добре зроблений альпінарій або рокарій самодостатні і не потребує  додаткового оформлення. Однак гномики, білочки, зайці так легко не здаються, тому вирішення питань прикрашення гірки залишається особистою справою кожного її власника.

 

Фахівці  «Флора-Парк» мають значний досвіду влаштуванні великих і малих кам'янистих садів. Ми із задоволенням створимо для Вас різні види альпінаріїв, рокаріїв, гравійних садків, що дозволяють вигідно підкреслити окремі куточки Вашого саду.

 

 

 

 

Замовити облаштування альпійської гірки, рокарію можна, зателефонувавши за номером

 

© 2019 Все права защищены.