Посадка розаріїв ТЕРНОПІЛЬ

Посадка квітників Тернопіль

http://www.flora-park.com.ua/index.php/ru/2013-03-09-15-21-41

Квітники розфарбовують простір у всі кольори і відтінки , наповнюючи його настроєм і ароматом. Різноманітність існуючих форм , видів і типів квітників сьогодні насилу передається перерахуванню . Форма і тип квітника , як правило , вибирається для кожної зони саду окремо , виходячи із загальної задумки дизайн - проекту . Дизайнер, який розробляє концепцію квітників, враховує смаки та бажання свого клієнта, а також поєднання квітника з іншими елементами ландшафтного дизайну - будівлями nf альтанками, газоном і доріжками, водоймами та іншими рослинними посадками.

 

Квітники в Тернополі поділяють на кілька основних груп:

 

Міксбордер Тернопіль (від англ. mix - змішувати та border - облямівка ) - самостійний квітник , з підібраним асортиментом рослин дозволяє домогтися декоративного виду на протязі всього періоду вегетації. Використовується в пейзажних садах і парках. Може мати у своєму складі : однорічні та багаторічні , хвойні та листяні рослини , будь-яку форму і розмір. Особливістю цього квітника  є посадка рослин групами - по три і більше в одне місце одного виду і сорту. Міксбордер - один з найважчих для створення квітників , що вимагає від дизайнера знань біології рослин , художнього смаку і володіння кольором. Рослини розміщуються по висоті , термінах цвітіння та кольоровій гамі. Міксбордер може брати участь у формуванні ландшафтного дизайну, як солітер , так і підкріплювальної , що змінюється в плині часу декорацією , для інших елементів садово - паркової композиції.

 

 

Розарій Тернопіль (лат. Rosarium - вінок із троянд ) - моно квітник , в якому бере участь один вид рослин - троянда. Троянда - може брати участь у формуванні композицій ландшафтних і регулярних садів. Формується , як з різних , так і з однотипних форм садових і паркових троянд. Посадка може бути виконана з 3-5 кущів на газоні , як солітер . А різноманітність форм дає можливість створювати каскадні , різноманітні за кольоровою гамою , розтягнуті по терміну цвітіння розарії. Підбираючи місце, враховують освітленість і провітрюваність . При недостатньому доступі повітря кущі уражуються борошнистою росою , а недостатня освітленість призводить до витягування і стоншенню пагонів і можливого відсутності цвітіння.

 

 

Партер Тернопіль (франц. parterre , від par - по і terre - земля) - складний квітник , у складі якого беруть участь клумби , рабатки , бордюри. Влаштовують на горизонтальній площині правильної форми . Розташовують партерні квітники на парадних місцях - перед входом , біля пам'ятників , архітектурними ансамблями . Влаштовують партер в строгому, регулярному стилі. Майже завжди в складі асортименту рослин присутні однорічні та дворічні . При їх використанні можна домогтися високої декоративності з весни і до пізньої осені. Так само , використовують як акцент статуї , різні хвойні рослини. Дуже рідко можна зустріти в структурі партеру дерева.

 

 

 

Бордюр - складова квітника, огороджує простір, виконується з одного - трьох видів рослин. Служить для огородження або обрамлення складних квітників, виконуючи функцію облямівки або рамки.

Для низьких бордюрів використовують ґрунтопокривні однорічні та багаторічні рослини. Для високих бордюрів використовують багаторічні трав'янисті рослини і чагарники, останні піддають регулярній стрижці, формуючи густу і щільну крону, домагаючись змикання окремих рослин в загальну лінію.

 

 

Клумба Тернопіль – самостійний квітник або його складова, піднесена над поверхнею землі , що має правильні геометричні форми: коло , овал , квадрат, прямокутник та ін.  У клумбах використовують цибулькові , одно- , дворічні та багаторічні рослини , отримуючи декоративний вигляд з весни і до пізньої осені . При влаштуванні великих клумб центр трохи підводять . Розміри клумб можуть бути абсолютно будь-якими , від мініатюрних до величезних і мати простий або складний малюнок . Розміщують клумби на різному тлі , форма і кольорова гамма , як правило , прив'язуються до навколишнього планування . Сучасні клумби відрізняються своїми плоскими формами , засаджуються в основному на одному рівні з ґрунтом. Декоративний ефект влаштованих таким чином клумб , досягається грою кольору і малюнка, що має чіткий характер.

 

 

Арабеска - геометрично складні візерунки, які виконуються з квітів і мінеральних матеріалів (піску, гравію, дрібної гальки, гранітної або цегляної крихти та ін.) Розташовують їх в парадній частині саду або парку для декорування відкритих пласких просторів.

 

 

Рабатка (від нім. Rabatte - грядка ) - самостійний квітник або його складова , виконаний у вигляді смуги шириною від 50см і до 3м. Влаштовують уздовж доріжок , парканів , стін. Належить  квітник регулярному стилю і має форму витягнутого прямокутника. Розділяють рабатки на односторонні - коли рослини розташовуються каскадом : на задньому плані високі , а в міру наближення , до переднього плану , висота підібраних рослин сходить нанівець. Використовують такі квітники для прикраси стін споруд , коли видова точка знаходиться з одного боку . Існують і двосторонні рабатки - рослини тут розміщують так само каскадним способом , але високі в центр з подальшим зниженням у обидві сторони , використовуються ці квітники для двостороннього огляду, дозволяючи розміщувати їх на бульварах . Рослини можуть використовуватися  однорічні та багаторічні . При створенні підбирають асортиментний склад , домагаючись декоративності протягом усього теплого сезону.

 

 

Вересовий квітник - квітник з вересових рослин, до яких відносяться вереси, еріки та рододендрони, азалії, гаультерії.  Дану композицію розташовують у півтіні на ділянках з кислими ґрунтами.

 

 

Палісадник - обгороджена ділянка між дорогою та будинком, зазвичай розсічений доріжкою, яка веде до входу в будинок, а в стильовому рішенні пов'язаний з архітектурою будинку. Композицію палісадника в основному становить два типи домінантних рослин, які ростуть по різні сторони доріжки, і доповнюють їх більш дрібними рослинами.

 

 

Рокарій Тернопіль - самостійний квітник , що влаштовується на горизонтальній поверхні з участю в композиційному рішенні природного каменю , якому виділяється провідна роль. Рослини використовуються багаторічні хвойні , листяні ,  трав'янисті . Камінь може використовуватися різних порід , важливо текстурне та кольорове сполучення . Облаштування квітників даного типу виконується на підготовленій ділянці . Після посадки рослин, відведену площу засипають дрібним гравієм або подрібненої породою використовуваного каменю (що більш переважно) , домагаючись подібності з природними ділянками .

 

 

Водні квітники Тернопіль - самостійний квітник або складова рокарію. Виконують у вигляді невеликого водоймища , обрамленого каменем. Розташовується в рівень з поверхнею землі , або піднімаючи над нею до 1м. У першому випадку спосіб виконання нічим не відрізняється від влаштування водойм. У другому випадку можливе використання різних ємностей (бочка , відро , ванна та ін) або зведення стаціонарної конструкції у вигляді замкнутої підпірної стінки . При влаштуванні великих водних квітників можливо розмежування простору за глибиною - це дає можливість застосовувати різноманітні види водних і прибережних рослин для створення складних композицій.

 

Облаштування квітника складається з наступних етапів:

 

1. Проектування квітника

 

2. Розбивка

 

3. Підготовка ґрунту

 

4. Посадка рослин

 

5. Догляд за квітником

© 2019 Все права защищены.