ОБЛАШТУВАННЯ штучних ВОДОЙМ ТЕРНОПІЛЬ

Проектування водойм Тернопіль

При проектуванні водойм в Тернополі вирішують такі питання: пристрій чаші водойми з урахуванням встановленої позначки його дзеркала води; визначення конструкції зміцнення берега водойми; пристрій берегової і підводної частин пляжу; пристрій водозливних споруд; благоустрій берегової смуги.

 

Залежно від призначення водойми мають різну глибину. При використанні водойм для плавання і купання, необхідна глибина до 2 м.

 

У випадках, коли на їх берегу розташовуються вишки або мости для пірнання і водні станції, глибина повинна бути 4,5 м. Для захисту від перегріву води в літній час і від заростання водойми рослинністю, що сприяє розмноженню малярійного комара. Глибину водойми вздовж берега приймають не менше 0,8-1 м з поступовим збільшенням її протягом перших 5 м до 1,8 м. Таким чином, дно водойми проектується з ухилом приблизно 1: 5. Контур берегової лінії може бути різноманітним залежно від рельєфу і призначення водойми. Велике значення надається створенню чаші водойми.

 

При проектуванні його поздовжнього і поперечного профілів враховується відмітка дзеркала води, рельєф існуючої поверхні і геологічні умови. Вертикальне планування дна чаші водойми виконується з урахуванням вимог, що пред'являються при експлуатації водойми. Дно проектується таким чином, щоб був забезпечений злив води.

 

При спорудженні штучних водойм на водопроникних грунтах для запобігання фільтрації води в грунт по земляному ложу ставу влаштовують водонепроникний екран з м'ятою глини або жирного суглинку шаром 0,3 м з піщаної пригрузкой шаром 0,15 м. Такий екран забезпечує майже повну водонепроникність ложа. Застосовуються також Антифільтраційна покриття у вигляді різних плівок на бетонній основі. Типи гідроізоляцій ложа водойм можуть бути різноманітними.

 

Санітарні умови в міських водоймах забезпечуються їх проточностью або періодичною зміною води.

 

Мінімальною нормою водообміну вважається двох-триразовий обмін повного обсягу протягом літнього сезону.

 

Якщо водойма використовують для купання і плавання, рекомендується трьох-чотириразове водообмін. Необхідно враховувати, що при поповненні водойм поверхневим стоком дощових, зливових і талих вод відбувається їх забруднення. Тоді в непроточних водоймах необхідний періодичний скид частини води і заповнення її чистою водою. Берегові укоси водойм плануються з крутизною 1: 1,5 або 1: 2. Береги водойм зміцнюють!

 

Призначення берегоукріплювальних заходів - зміцнити берег водойми від впливу води та льоду і створити умови для запобігання заростання підводною рослинністю берегової смуги. Кріплення берегів водойми може мати різні конструктивні рішення в залежності від природних умов. Найпростіші з них - посів трав, задернение, посадка кущів і Хворостяна вистилання, суцільна відсипання з каменю. Для посіву трав на піщаних і глинистих берегах, при відсутності грунтового шару, попередньо укладають шар рослинної землі (5-10 см), зміцнюваний стрічками, що перехрещуються дерну. На мелкозернистом піску, застосовують суцільну одерновку двох типів: одерновку плазом і одерновку в стінку, яка є більш міцним пристроєм. Чагарник висаджують на додаток до одерновку або як самостійне захисне захід. Чагарник, посаджений в глинистих ґрунтах, підвищує стійкість укосу проти його опливанія. Водойми обладнають водозливними спорудами, що забезпечують збереження позначки дзеркала води на заданому рівні, а також можливість пропуску паводкових вод.

 

Для зниження рівня при обміні води в літній час, а також для повного спорожнення чаші водойми при чищенні її від наносів мулу і бруду створюють водоспуски. При спорожненні чаші водойми воду можна спускати в мережу зливової каналізації. Існують різні схеми водоскиду водозливними спорудами, призначеними для пропуску паводкових вод і регулювання горизонту води у водоймі: водоскид з фронтальним водозливом, з ковшовим водозливом, з водозбірної камерою з донним випуском. Поряд з водними пристроями велику роль у формуванні ландшафтних об'єктів грає рельєф, особливо геопластика.

© 2019 Все права защищены.