ОБЛАШТУВАННЯ ВОДОЙМ ТЕРНОПІЛЬ

Проектування водойм Тернопіль

http://www.flora-park.com.ua/index.php/ru/2013-03-09-15-09-16

Водойми сьогодні є невід'ємною частиною в сучасному ландшафті з багатьох причин.

Вода пробуджує почуття, знімає напругу і втому. Не дарма багато людей воліють проводити по можливості свої вихідні і відпустки на узбережжі моря, березі річки чи озера. У містах ставки і фонтани є улюбленими місцями зустрічей городян. Проектувальники давно підмітили особливість води як прикраси і сьогодні немає, напевно, такого парку або іншої зони відпочинку , які були б не мали елементів водного оформлення.

Наявність водойми урізноманітнює рослинний та тваринний світ , сприяючи гармонізації загальної екосистеми саду . Водойма  допомагає підтримувати особливий мікроклімату саду , тому літня спека буде легше переноситися людьми , а також рослинами.

Влаштовуючи штучне водоймище на ділянці, можна не просто прикрасити його і зробити водойму сполучною ланкою в просторі саду , але і скоригувати деякі нерівності ландшафту. Серйозні недоліки ділянки можна перетворити в необхідні елементи ландшафту. Близьке залягання ґрунтових вод робить проект водойми функціональним рішенням . Ставки в Тернопільській області бувають об'єднаними з ґрунтовими водами або не об'єднаними з ними ; можуть бути водозбірниками дощових і талих вод , таким чином ставок оберігає від заболочування ґрунту Вашого саду . Надмірне зволоження території призводить до поступового відмирання плодових дерев у дорослому стані , коли коріння досягає близько ґрунтових вод, що залягають близько від поверхні.

Роль водойми може полягати в підтримці мікроклімату території . У спекотні літні дні водойми підвищують вологість повітря , сприяючи зростанню насаджень , а восени рослини більш підготовлені до заморозків - швидше починається листопад.

 

Облаштування водойми в Тернополі допомагає корегувати і використовувати форми ландшафту. Водоймище створює додатковий об’єм  садово -парковим територіям. Також за допомогою струмків , ставків вдається впорядкувати простір і сформувати цілісний вигляд парку або саду . Струмок покращує настрій. Навіть сама маленька ділянка стає більш привабливою і природною .

 

Основна проблема , з якою стикаються власники ставків в Тернопільській області щовесни , а деякі й весь теплий період - це позеленіння води , яке , як уже згадувалося раніше , викликане розвитком одноклітинних водоростей. Більшою мірою схильні до цієї напасті дрібні водойми , що швидко нагріваються, позбавлені водної рослинності. Ефективним рішенням є висадка рослин з плаваючим листям, що закривають поверхню води ( німфеї, латаття ) , а також рослин оксигенаторів , що збагачують воду киснем. Дія останніх заснована на конкуренції з водоростями за мінеральні солі і вуглекислий газ , які розчинені у воді. Однак ранньою весною , коли ще відсутня водна рослинність , доводиться користуватися так званими альгіцидами , що вибірково знищують водорості. Потрібно пам'ятати , що ці препарати шкідливі для здоров'я людини і мешканців ставка , тому можуть використовуватися тільки в крайніх випадках.

 

 

Проектування водойм в Тернополі

1.Сформулюємо технічне завдання

 

На початку необхідно визначити , для чого потрібна водойма , і якого декоративного ефекту потрібно досягти:

 

Це нерухома гладь води , що дає спокій;

Дзюркотливі струмені  маленького водоспаду ;

Місце , де можна посадити різноманітні водні рослини;

Водойма як елемент композиції ;

Плавальний ставок , де можна охолонути у полуденну спеку ;

Середовище де мешкають риби та інші види водної живності.

 

 

Цей список далеко не повний. Багато варіантів комбінуються . Купальню , наприклад , можна поєднати зі спокійною водоймою біля майданчика для відпочинку.

 

 

Вибір функціонального призначення стане відправною точкою при виборі стилю майбутнього водоймища .

 

 

Якщо планування водойми здійснюється в рамках ландшафтного проектування ділянки , то його стиль виробляється разом з концепцією всього саду .

 

Часто потрібно спорудити водоймище на вже освоєній ділянці. Перед цим необхідно уважно оглянути територію , визначити точки найкращого сприйняття майбутнього водоймища .

 

 

2.Складаємо докладний план і проводимо «інвентаризацію» навколишнього простору

 

Водойму буде потрібно вписати в існуючий ландшафт , правильно розташувати його щодо будинку та інших об'єктів саду . При цьому необхідно врахувати фактуру і колір матеріалів раніше використаних при оформленні ділянки , а також рослини розташовані близько майбутньої водойми .

 

 

3. Визначаємо стиль водойми

 

Дуже важливим у проектній роботі є розуміння ідеї запропонованої архітектором. Тому концепцію майбутнього штучного водоймища необхідно зобразити не тільки у вигляді креслень , що називається «вид зверху » , але супроводити тривимірними малюнками.

 

Після того як визначилися місце розташування , форма і стиль водоймища , а головне є чітке уявлення про те , як зміниться ділянка з його появою можна приступати до деталізації проекту .

 

 

 

4.Деталезуємо проект водойми

 

На цьому етапі остаточно підбираються рослини для оформлення водоймища і розробляються креслення і схеми необхідні для проведення робіт. Це насамперед: креслення водойми, профіль чаші водойми з висотними відмітками , конструктивні вузли прокладки необхідних комунікацій , схема підготовки підстави і укладання гідроізоляційного шару. Проектування водойми завершується розрахунком обсягів використовуваних матеріалів і складанням кошторису.

 

 

Як правило проектування водойми відбувається одночасно з ландшафтним проектом ділянки.

 

Фахівці нашої компанії впевнені , що при бажанні , місце для водойми можна знайти на будь-якій ділянці , якої б площі вона не була. Адже водойма зовсім не обов'язково має бути глибокою. Струмочок , в якому рівень води досягає всього декількох сантиметрів , може виглядати привабливо і дарувати прохолоду у спекотний літній день , а гальковий фонтан , створить відчуття руху і наповнить сад дзюркотливими звуками. Прекрасно виглядають невеликі настінні фонтанчики, особливо такі, в яких цівка води падає в неглибоку чашу і рухається по замкнутому циклу . Вони можуть служити в якості ключових декоративних елементів , що привертають основну увагу , і абсолютно безпечні навіть для маленьких дітей.

 

Звертайтеся до нас , і мрія про Вашу власну водойму стане реальністю!

 

© 2019 Все права защищены.