Створення живоплоту в Тернополі

Жива огорожа Тернопіль

http://www.flora-park.com.ua/index.php/ru/2013-03-09-15-00-54

Жива огорожа в Тернополі- прекрасний спосіб відгородитися від сторонніх поглядів та розділити ділянку на зони. Вона набагато привабливіша та корисніша, ніж будь-яка огорожа з каменю чи цегли. Будучи частиною ландшафтної композиції, жива огорожа стає джерелом кисню та корисних фітонцидів.

 

 

Жива огорожа Тернопіль- огорожа, що представляє собою посадку рослин, що служить для огородження, захисту і обрамлення тієї чи іншої території. Зазвичай живоплоти складаються з дерев або чагарників; в якості додаткових рослин для влаштування живоплотів можуть застосовуватися і в'юнкі рослини (ліани).

Переваги живоплотів:

Захист від вітру або палючого сонця

Захист від сторонніх очей, непроханих гостей і дорожнього пилу

Прикраса забору або стіни.

Ширма.

Обмеження  клумби або доріжки.

Декоративний елемент.

 

 

 

При наявності живоплоту краще утримується волога в ґрунті , оскільки зменшується висушуюча дія вітрів , рівномірніше розподіляється взимку сніг по поверхні землі і повільніше відбувається танення його навесні, через що ґрунт більше всмоктує води ; зменшується механічна шкода , яку завдають рослинам вітри; - видування посівів , злами стебел , розривання листя , оббивання квітів і плодів ; попереджається поширення , в суху пору року , підлогових пожеж та занесення взимку доріг снігом.

 

 

 

У ландшафтному дизайні існує кілька видів живоплотів

 

 

В залежності від виду рослин:                                                    В залежності від потрібної висоти:

 

 

листопадні;                                                                                  бордюри до 0,5м;

вічнозелені;                                                                                  низькі від 0,5м до 1м;

квітучі;                                                                                           середні від 1м до 2м;

в’юнкі.                                                                                           високі від 2-3м і більше.

 

 

 

 

 

Залежно від техніки догляду розрізняють два типи: формована та вільно зростаюча. Формована жива огорожа створюється шляхом систематичної обрізки рослин і надання їх кронах строгих геометричних форм . Вільно зростаючі живоплоти - це однорядні і багаторядні посадки декоративних , плодово -ягідних чагарників або невисоких дерев , що формують крони без втручання людини.

 

 

В цілому , при виборі чагарників для живої огорожі ; перевагу віддають рослинам з дрібним листям і високою  здатністю до пагоноутворення. При посадці живоплоту необхідно враховувати сполучуваність рослин; їх морозостійкість та інші характеристики (тіньовитривалість , потреба у воді ; відповідний склад ґрунтів).

 

 

 

Живі огорожі  з хвойних в Тернополі

Краса хвойних радує не тільки влітку, але і в зимовий період, коли рослини служать головною прикрасою. Забарвлення хвої вносить пожвавлення в овіяні смутком сади. Використовуючи вічнозелені рослини можна створити цікаві живі куліси, приємний спокійний фон, інтимну обстановку і гарне обрамлення.

 

 

Найкращими для живоплотів є тіньовитривалі породи з відносно повільним зростанням, гарною гіллястістю та густою кроною. Багато хвойних порід якомога краще відповідають цим вимогам. Для побудови непроникних зелених стін, густих живоплотів особливо підходять деякі види туї, ялини, тиса, ялівцю. Їм можна надавати бажану форму, підстригаючи, або, дозволяючи вільно розростатися, особливо коли є достатньо вільного простору.

 

 

Найчастіше для створення вічнозелених живоплотів використовують туї. У більшості своїй це надзвичайно стійкі рослини, що добре переносять холод; вони відмінно приживаються навіть на бідних живильними речовинами ґрунтах, якщо ті досить вологі. Особливо невибаглива туя західна - Thuja occidentalis. Більш докладно ознайомитися з асортиментом рослин для живої огорожі Ви можете у розділі Каталог> Живі огорожі.

 

 

 

Живі огорожі з листяних Тернопіль

Для створення формованих живих стін можна використовувати також листяні рослини , серед яких вибирають види і сорти , що добре піддаються стрижці , переважно з некрупним , швидко відростаючим листям.

 

 

Головна перевага листяних - їх доступна вартість!

 

Такі огорожі , на відміну від хвойних більш повітряні, ефектні в пору цвітіння , а восени красиві строкатим забарвленням листя . Взимку коли на живоплоті немає листя , в сад надходить більше світла , навесні швидше тане сніг , рослини не отримують весняного опіку , не треба їх прикривати, а значить можна висаджувати в будь-яких місцях . У вільних садових композиціях вони просто незамінні. Однак , вони , як правило, займають більше місця , ніж огорожі з підстрижених декоративних листяних або ж хвойних порід.

 

А мінуси в тому , що листя опадає , його потрібно прибирати. Буває , оголюється низ живоплоту , необхідна сильна оновлююча обрізка чи висадка на передньому тлі низьких рослин.

 

Найчастіше використовуються: граб , бук , бирючина звичайна , кизильник , барбарис , глід , лавровишня, смородина золотиста , айва японська, дерен білий .

 

Більш докладно ознайомитися з асортиментом рослин для живої огорожі Ви можете у розділі Каталог> Живоплоти.

 

 

 

В'юнкі живі огорожі Тернопіль

Можливе створення живоплотів і з в’юнких рослин (у цьому випадку встановлюють спеціальні конструкції , які будуть служити опорами для витких рослин - арки , перголи , трельяжі ) . Вертикальне озеленення - цікавий і ефектний прийом в ландшафтному дизайні. Ліани піднімаються вгору по опорі і можуть досягати декількох метрів. Живі огорожі з в'юнких рослин зроблять сад оригінальним. Жива огорожа з винограду , наприклад , користується великою популярністю, але, крім винограду , використовують й інші дуже красиві в'юнкі рослини: клематис , хміль , в’юнкі жимолості , гортензію повзучу . Більш докладно ознайомитися з асортиментом рослин для живої огорожі Ви можете у розділі Каталог> Живоплоти.

 

 

Створення живоплоту в Тернополі – довгий процес, що вимагає терпіння та праці. Для того, щоб отримати щільний та густий живопліт, рослини потрібно висаджувати на невеликій відстані одна від одної. Такі посадки потребують постійного догляду, поливу та підживлення добривами. Особливо важливо приділити увагу посадкам перед настанням холодів.

 

Правильно організовані, доглянуті живі огорожі прикрасять будь-яку ділянку.

Детальніше про живопліт, можна дізнатися, зателефонувавши за номером

 

© 2019 Все права защищены.